8.8 C
Brussel
Donderdag, Februarie 2, 2023

Jou Godsdiensnuus: 15 Mei 2021

VRYWARING: Inligting en menings wat in die artikels weergegee word, is dié van diegene wat dit vermeld en dit is hul eie verantwoordelikheid. Publikasie in The European Times beteken nie outomaties onderskrywing van die siening nie, maar die reg om dit uit te druk.

Nuustoonbank
Nuustoonbankhttps://www.europeantimes.news
Die European Times News poog om nuus te dek wat saak maak om die bewustheid van burgers regoor geografiese Europa te verhoog.

Sondag by Eerste Gemeente: Chalice Circle, 'Return to Community'NORTHFIELD — Lede en vriende van First Parish of Northfield, Unitarian, sal 'n spesiale Chalice Circle, "Return to Community," hou om 10:30 op Sondag, 16 Mei. David Smith het georganiseer en sal die program op Sondag lei. Hierdie "Dienswerkdag" sal 'n hibriede geleentheid wees. Diegene wat persoonlik deelneem sal Massachusetts-riglyne volg vir sosiale afstand, maskerdra, eenrigtingverkeer en besettingsbeperkings wanneer hulle binnenshuis is. Ander kan dalk verbyry om mede-gemeentelede uit hul motors te groet. Die doelwitte is om die gebou en terrein van ons kerk te laat herleef en te verfraai en gemeenskap met ons intergenerasie-gemeente te bou.

Die skakel vir 'n opnamevorm om take en aktiwiteite te sien en in te skryf vir die Chalice Circle is: https://bit.ly/2SIus6M.

Vir meer inligting, stuur 'n e-pos aan [e-pos beskerm]

Sondag: Ted Thornton praat oor die Midde-Ooste

BERNARDSTON — Sondag 16 Mei, Bernardston Unitarian Church verwelkom ds. Ted Thornton om by ons aanlyn byeenkoms om 11:30 te praat. Die onderwerp: "Die Midde-Ooste Vandag: 'n Nuwe Soort Koue Oorlog?" Thornton het gesê: "Ons sal die belangrikste neigings wat vandag in die streek speel, bespreek in die lig van sy moeilike verlede en die kanse vir vrede of konflik beoordeel."

Thornton is 'n gereelde dosent en paneellid oor Midde-Ooste-aangeleenthede en Islam. Hy het werkswinkels oor onderrig oor die Islamitiese wêreld by professionele konferensies in Kaïro, Montreal, San Francisco en Boston aangebied. Hy het studentereisstudieprogramme na Egipte, Turkye, Portugal, Jordanië, Katar, Brasilië en Suid-Afrika gelei, en het ook 'n sabbatsverlof deurgebring om navorsing in Japan en China te doen. In sy jonger dae het hy deelgeneem aan argeologiese opgrawings by Tel Miqne, Israel, die terrein van die Bybelse stad Ekron, onder die beskerming van die Albright-instituut in Jerusalem en die Hebreeuse Universiteit.

Vir 'n Zoom-skakel vir Sondag, 16 Mei, praat, SMS jou naam en e-pos na 413-330-0807 of stroom die diens via hierdie regstreekse publieke skakel, https://www.youtube.com/user/FranklinCountyUUs.

All Souls Church: 'Reviewing and Re-Envisioning'

GREENFIELD — “Reviewing and Re-Envisioning gelei deur Kate Mason en Kirsten Levitt,” is die YouTube-program by All Souls Church, Sondag, om 10:30 vm. Die aanbieders het gesê: “Ons het verliese gedurende die afgelope jaar gehad, maar ons het het ook 'n paar dinge geleer. Ons diens sal 'n geleentheid bied om 2020 uit te pak en moontlik 'n ander pad vorentoe voor te stel. Wat is ons volgende elegante stap? 'n Elegante stap is een wat erken wat bekend en onbekend is en wat die kapasiteit van die groep eintlik is. Ons sal klein wegbreekbesprekings hê en saam dinkskrums doen.

Sluit by ons aan op Youtube vir 'n regstreekse aanlyn skakel by:

https://www.youtube.com/user/FranklinCountyUUs

First Congregational Church of Montague hou aandete, klas

MONTAGUE SENTRUM — Die diakens en Pastoor James Koyama hou 'n nuwe lidmaatskapklas. Praat asseblief met Pastoor James as jy belangstel om dit by te woon.

Daar sal vanaand, 15 Mei 'n hampiekniek deurry-ete wees. Etes kan van 5:6 tot 413:356 voor die kerk afgehaal word. Daar is 'n beperkte aantal so skakel asseblief 2652-12-XNUMX om jou etes te bespreek. Die spyskaart sluit in ham met heuning, mosterdsous, pastaslaai, wortelrosyntjieslaai, brood met botter, wurms en vuilgoed vir nagereg. Die koste is $XNUMX.

Daar is 'n gemeenskapslabirint agter die kerk, ontwerp deur Prue Berry. Ons nooi almal uit om die pad te stap.

Shelburne Church om persoonlike diens te hou

SHELBURNE - Die First Congregational-kerk van Shelburne sal sy eerste persoonlike erediens hierdie Sondag, 16 Mei, vier met veiligheidsprotokolle in plek. Volgens die staat se veiligheidsprotokolle word maskers vereis, sitplekke is beperk om verpligte afstand van 6 voet te verseker, en besprekings is nodig weens beperkte sitplekke. Om besprekings te maak, bel of e-pos ons kerkklerk, Diantha Wholey, by 413-625-6592 of ([e-pos beskerm]).

Trinitarian Congregational Church of Northfield hou dienste

NORTHFIELD — Eredienste Sondag om 10:413 via Zoom. Kontak asseblief die kerkkantoor vir 'n skakel: 498-5839-XNUMX of [e-pos beskerm] teen Donderdagmiddag.

Vanaf Sondag, 23 Mei, word eredienste in die buitelug gehou, in die onderste parkeerarea, indien die weer dit toelaat. (Anders, op Zoom.)

16 Mei: Saad/saailing ruil en seën van saad

GREENFIELD — 'n Saad/Saailing Ruil en Seën van Saad is ingestel vir Sondag, 16 Mei, om 2:8 op die grasperk van die Episcopal Church of Saints James and Andrew, by 19 Church St. Bring jou ekstra sade en saailinge na die ruil en seën en neem 'n paar nuwes huis toe. As jy 'n beginner is of nie iets het om te deel nie, word jy ook uitgenooi. Toegang is gratis. Organiseer en merk jou ekstra sade/saailinge en bring dit saam. Blaai deur en neem wat jy nodig het. COVID-XNUMX-protokolle sal in plek wees.

Hierdie geleentheid word geborg deur Good News Gardens Massachusetts, en ondersteun deur Saints James en Andrew's Good News Garden Team. Vir meer inligting: [e-pos beskerm]

22 Mei: Kerkplaatjieverkoping

WHATELY — Die Whately Congregational Kerk hou op Saterdag, 22 Mei, van 8:2 tot 177:XNUMX 'n reuse-etiketteverkoping en stilveiling by die kerk. Daar sal meubels, glasware, kombuisitems, vintage en nog baie meer wees, insluitend 'n groot seleksie van blomplante. Die kerk is by Chestnut Plainweg XNUMX, net suid van die Whately Inn. Kom vir fantastiese winskopies en 'n paar spesiale items.

- Advertensie -

Meer van die skrywer

- Advertensie -
- Advertensie -
- Advertensie -
- Advertensie - kol_img

Moet lees

Jongste artikels