InternationalSportovci prchající z Íránu přicházejí s týmem uprchlíků do Sofie

Sportovci prchající z Íránu přicházejí s týmem uprchlíků do Sofie

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI: Informace a názory reprodukované v článcích jsou těmi, kdo je uvedli a je jejich vlastní odpovědnost. Publikace v The European Times neznamená automaticky souhlas s názorem, ale právo jej vyjádřit.

PŘEKLADY ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI: Všechny články na tomto webu jsou publikovány v angličtině. Přeložené verze se provádějí prostřednictvím automatizovaného procesu známého jako neuronové překlady. V případě pochybností se vždy podívejte na původní článek. Děkuji za pochopení.

Íránské atletky Kimia Alizadeh a Dina Purunes přijíždějí do Bulharska jako součást Refugee Team, který oznámil svou účast na 9. ročníku mezinárodního turnaje v taekwondo Ramus Sofia Open.

Hostitelem soutěže je do 7. března hotel Ramada v bulharském hlavním městě.

Alizadeh, 23, se zapsal do historie poté, co se stal prvním Íráncem, který vyhrál olympijskou medaili během olympijských her v Rio de Janeiru v roce 2016. Bronzová medailistka z her v Brazílii v roce 2020 uprchla ze své vlasti kvůli „pokrytectví, lžím a nespravedlnostem“ režimu v Teheránu. Během olympijských her v Tokiu vytvořila Alizade další senzaci poté, co porazila jednoho z nejvíce titulovaných sportovců v historii tohoto sportu – Jade Jones (UK).

V roce 2015 odešel 30letý Purjunes z Íránu do Nizozemska. Později téhož roku získal svou první medaili na Polish Open. Letos se do prestižního mezinárodního turnaje přihlásilo více než 1,000 závodníků z 62 zemí a soutěž má hodnocení „G2“.

Kromě dvou legendárních íránských atletů mužského dojanga uvidíme vítěze stříbrné medaile z her v Tokiu Dejana Georgievskiho (Severní Makedonie). V běhu jsou také mistři světa Simone Alessio (Itálie) a Jaud Achab (Belgie), stříbrná medailistka z mistrovství světa Adriana Iglesias (Španělsko) a světová dvojka René Valenzuela (Mexiko).

Sankce uvalené MOV kvůli válce na Ukrajině jsou důvodem, proč se turnaje neúčastní olympijský vítěz z her v Tokiu Vladislav Larin a vicemistr světa Georgi Popov, oba z Ruska.

První den turnaje si bulharští atleti vedli skvěle, když získali 2 zlaté, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí. Mistry v chlapcích a dívkách se stali Erika Karabeleva a Hristian Georgiev. Denis Dimitrov a Teodor Hristov získali stříbro a bronzové medaile získali Mihaela Georgieva, Veronika Žečeva, Atanas Sbirkov, Martin Stoyanov a Radoslav Shabanakov.