18.9 C
Brüsszel
Monday, May 29, 2023
VallásBahaiKeményen dolgozunk minden diák szolgálatában

Keményen dolgozunk minden diák szolgálatában

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. Publikáció in The European Times nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

NYILATKOZAT FORDÍTÁSA: Ezen az oldalon minden cikk angol nyelven jelent meg. A lefordított verziók egy neurális fordításként ismert automatizált folyamaton keresztül készülnek. Ha kétségei vannak, mindig olvassa el az eredeti cikket. Köszönöm a megértésed.

BWNS
BWNS
A BWNS beszámol a globális bahá'i közösség főbb fejleményeiről és törekvéseiről

Még több a szerzőtől

Új propagandafogás az iráni bahá'ik vádolására

Új propagandafogás az iráni bahá'ik vádolására

0
A Baha'i Nemzetközi Közösség hírt kapott egy megdöbbentő és felháborító új propagandafogásról, amellyel vádat emeltek a bahá'ik ellen Iránban.
Egyesült Királyság: Hogyan takarja el a szenzációhajhász újságírás a valóság képét | BWNS

Egyesült Királyság: A szenzációhajhász újságírás mennyire elhomályosítja a valóság képét

0
Tapasztalt újságírók ültek az Egyesült Királyság Bahá'í Közügyi Hivatalánál, hogy megvizsgálják, hogyan segítheti elő a híradás a megértést és a párbeszédet.
A gyűlöletbeszéd elleni küzdelem a technológia, a kormány és a civil társadalom kapcsolatában | BWNS

A gyűlöletbeszéd elleni küzdelem a technológia, a kormány és a civil társadalom kapcsolatában

0
A RightsCon csúcstalálkozóján egy BIC-fórum feltárta azt az együttműködést, amelyre a technológiai szektor, a kormány és a civil társadalom között szükség van az online gyűlöletbeszéd kezelésére
BIC New York: Az ENSZ felszólítja Iránt, hogy vessen véget a vallási megkülönböztetésnek | BWNS

BIC New York: Az ENSZ felszólítja Iránt, hogy vessen véget a vallási megkülönböztetésnek

0
Az ENSZ Közgyűlése felszólítja Iránt, hogy tartsa be az emberi jogokat minden polgára, köztük a bahá'í hit tagjai számára.

Marcella Contreras, a Riḍván Iskola tanára azt mondja: „Mint mindenki más, mi is példátlan évet élünk meg. Ennek ellenére a bahá'í szolgálatról szóló tanításoknak köszönhetően a remény fénye továbbra is felragyogott a szülők és kollégáim számára, bátorítva bennünket, hogy szolgáljuk ezeket az értékes drágaköveket, diákjainkat. Ez idő alatt a tanárok megtanulták, hogy sokkal közelebb kerüljenek a tanulók családjához, akik a folyamat szerves részét képezték.”

LAS MORAS, El Salvador – Márciusban, amikor Salvador-szerte az iskoláknak fel kellett hagyniuk a személyes oktatással a járvány miatt, egy bahá'í ihletésű iskola az országban hatalmas kapacitást tárt fel a családokban, a tanárokban és a tanárokban. más közösség tagjai, hogy segítsenek fenntartani a magas színvonalú oktatást mind a 200 diákja számára.

„Az egység elengedhetetlen volt a fejlődéshez ebben a válságban” – mondja Vanesa Renderos, az 1989-ben alapított Riḍván Iskola igazgatónője. „Megtanuljuk, hogy csapatként dolgozzunk az egész közösséggel, hogy folytassuk a gyerekek oktatását. A tanárok mindent megtesznek diákjaikért, az oktatás minőségének elérésére törekednek, és olyan erkölcsi koncepciókat hirdetnek, amelyek pillérként szolgáltak ebben a válságos pillanatban.”

diavetítés
6 képek
A Riḍván Iskola tanárai online és más eszközökön keresztül is kínálnak órákat, többek között biztonságos távolságból a szomszédos utcákban, ahol a családok korlátozottan vagy egyáltalán nem rendelkeznek internet-hozzáféréssel.

Marcella Contreras, az általános iskola tanára azt mondja: „Mint mindenki más, mi is példátlan évet élünk meg. Ennek ellenére a bahá'í szolgálatról szóló tanításoknak köszönhetően a remény fénye továbbra is felragyogott a szülők és kollégáim számára, bátorítva bennünket, hogy szolgáljuk ezeket az értékes drágaköveket, diákjainkat. Ez idő alatt a tanárok megtanulták, hogy sokkal közelebb kerüljenek a tanulók családjához, akik a folyamat szerves részét képezték.”

Korán az iskola egy sor felmérést küldött ki az egyes családok körülményeinek felmérésére. Az év előrehaladtával esetről esetre reagált, ha nehézségeket vetnek fel a szülők.

Amellett, hogy online tanórákat kínálnak, a tanárok biztonságos távolságban tartják az órákat a szomszédos utcákban, ahol a családok korlátozottan vagy egyáltalán nem rendelkeznek internet-hozzáféréssel. Az iskola jelenleg a kormány irányelveinek megfelelően dolgozik azon, hogy újra bevezesse a korlátozott személyes tanulást, betartva a közegészségügyi intézkedéseket.

Rene Lemus, az iskola munkatársa elmagyarázza, hogy a tanítási módszereknek minden korosztály igényeihez kellett igazodniuk. „A legfiatalabb gyerekeknek a szülők legnagyobb elkötelezettségére van szükségük ahhoz, hogy hatékonyan tanuljanak. Ők azok a gyerekek, akik a legjobban megszenvednék az oktatási hiányt, és az online órák módszere sem olyan hatékony számukra. A Riḍván Iskola tehát otthoni programot hozott létre, ahol tanárok kísérik el a kisebb gyerekek szüleit az otthoni nevelésben.

diavetítés
6 képek
A fénykép a jelenlegi egészségügyi válság előtt készült. Az erkölcsi és lelki nevelés a Riḍván Iskola tanulóinak tanulásának elengedhetetlen része, és a válság idején beépült a programokba.

Az erkölcsi és lelki nevelés elengedhetetlen része a tanulók iskolai tanulásának, és a válság idején beépült a programokba.

„Lelkünk megerősödött azáltal, hogy a legfontosabbra gondolunk – egymás segítésére és szolgálatára” – mondja egy tanuló. Egy másik hozzáteszi: „Tanulmányaink lelki vonatkozásai segítettek minden erőt megadni ahhoz, hogy továbblépjek ezekben a nehéz időkben. Nagyon szeretem a tanáraimat és az osztálytársaimat, mert mindenki törődik mások szükségleteivel, és kevésbé koncentrál önmagára.”

Lemus úr elmélkedik a szülők és tanárok közötti szoros együttműködésről az elmúlt hónapokban, és arról, hogy ez milyen hatással volt a közösség egészére. „Az iskola otthonba hozatala hatással volt a szélesebb körű oktatásra és műveltségre néhány szülő esetében, akiknek fiatalabb korukban nem volt lehetőségük formális oktatásra. A tanuló a képernyő előtt ül és tanul, a szülő pedig a gyereke mellett ül, és szintén tanul.

„Régebben minden oktatási kérdés az iskola kezében volt. Az új körülmények azonban azt mutatják, hogy mindenkinek – az iskolának, a tanároknak és a szülőknek – ki kell vennie a részét. Egy egész közösség intellektuális és spirituális nevelésének új útja van kialakulóban.”

- Reklám -
- EXKLUZÍV TARTALOM -spot_img
- Reklám -
- Reklám -

Muszáj elolvasni

Legfrissebb cikkek