5.6 C
Brüsszel
Február vasárnap 25, 2024
HírekVancouver a 2026-os labdarúgó-világbajnokság hivatalos rendezővárosa

Vancouver a 2026-os labdarúgó-világbajnokság hivatalos rendezővárosa

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. Publikáció in The European Times nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

NYILATKOZAT FORDÍTÁSA: Ezen az oldalon minden cikk angol nyelven jelent meg. A lefordított verziók egy neurális fordításként ismert automatizált folyamaton keresztül készülnek. Ha kétségei vannak, mindig olvassa el az eredeti cikket. Köszönöm a megértésed.

KANADA, június 16. – Kennedy Stewart, polgármester, Vancouver –

„Vancouver nagyon örül, hogy 2026-ban Vancouverben üdvözölheti a világot! A 2015-ös női FIFA világbajnokság megrendezésének sikerét követően Vancouver készen áll a következő lépés megtételére, és a valaha volt legnagyobb FIFA világbajnokság házigazdája. Világszínvonalú kényelmi szolgáltatásokkal, kiváló helyszínekkel, Észak-Amerika egyik legjobb stadionjával és Kanada legnagyobb futballrajongóival, alig várjuk, hogy a Host First Nations-szel és a BC tartományával együttműködve a világ legnagyobb sporteseményének otthont adhassunk!”

Wayne Sparrow, a Musqueam Indian Band főnöke –

„A futball globálisan egyesítő sport. Ez egy fontos sport Musqueam számára – csakúgy, mint olyan sok közösség számára világszerte. Nagy örömünkre szolgál, hogy a 2026-os labdarúgó-világbajnokságot őseink területén rendezhetjük meg. Kétségtelen, hogy fiataljaink nemcsak büszkék lesznek a részvételünkre, hanem inspirációt is kapnak arra, hogy továbbra is játsszák azt a játékot, amelyet oly sokan szeretünk.”

Sxwíxwtn, Wilson Williams, a Squamish First Nation szóvivője –

„A Squamish Nation izgatottan várja, hogy 2026-ban a labdarúgó-világbajnokság közös hagyományos területeinken indul! Várjuk, hogy partnereinkkel együtt dolgozhassunk, hogy ez a világbajnokság az eddigi legnagyobb és legjobb legyen. Ez az esemény több milliárd futballrajongó számára népszerűsíti a Coast Salish kultúrákat és nyelveket szerte a világon, és minden bennszülött sportolót arra ösztönöz, hogy versenyezzen a globális színtéren.”

Jen Thomas főnök, Tsleil-Waututh Nation –

„A futball hihetetlenül fontos a Tsleil-Waututh közösség számára, és örülünk, hogy 2026-ban ennek a tornának a mi területünkön adnak otthont. A sport olyan, mint embereink gyógyszere, és segíthet a közösségeink gyógyításában és inspirációjában. Izgatottan várjuk, hogy együttműködhessünk ezeken a játékokon, és várjuk, milyen lehetőségeket kínálnak majd az embereink számára.”

Jason Elligott, ügyvezető igazgató, BC Soccer –

„Nagyon örülünk annak a pozitív hírnek, hogy Vancouvert választották a 2026-os labdarúgó-világbajnokság rendező városának. Az, hogy itt, BC-ben, egy ilyen nagyságrendű torna részeként meccseket rendeznek, elképesztő a labdarúgás és a tartományunk lakossága számára. Ezek a meccsek a legmagasabb szintű versenyt hozzák a BC-hez, és minden bizonnyal inspirációt adnak a játékunkhoz.”

Gwendolyn Point, a BC Pavilion Corporation (PavCo) igazgatótanácsának elnöke –

„Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy a 2026-os labdarúgó-világbajnokság kanadai rendezővárosaként neveztek el bennünket. Ez az esemény a nemzetközi futballverseny legmagasabb szintjét képviseli, és izgatottan várjuk a világot a BC Place Stadionban, Kanada első számú sporthelyszínén és Vancouverben. . A BC Place régóta szolgálja a tartományt a sport, a kultúra és a közösség központjaként, és most a FIFA világbajnokság történelmi örökségének részeként várjuk, hogy befogadó és felejthetetlen élményt nyújthassunk nemcsak a brit kolumbiaiak, hanem a szurkolók számára is. a földgömb."

Richard Porges, vezérigazgató, Destination BC –

„Láttuk, hogy az ilyen léptékű események milyen hihetetlen és tartós hatással lehetnek egy desztinációra, és társadalmi, kulturális és gazdasági előnyökkel járnak, nemcsak a fogadó város, hanem az egész tartomány számára – olyan előnyök, amelyek minden eddiginél fontosabbak. sújtott turisztikai szektorunk az azonnali fellendülés és a hosszú távú megújulás érdekében dolgozik. A kultúrában, természeti szépségekben és minden utazó számára figyelemreméltó élményekben gazdag British Columbia nemzetközi kapujaként Vancouver tökéletes fogadóváros ennek a tornának. Nagy örömünkre szolgál, hogy köszönthetjük a világot a BC-ben a 2026-os FIFA Világbajnokságon.”

Tamara Vrooman, elnök-vezérigazgató, Vancouver Repülőtér Hatóság –

„A világ egyik legünnepeltebb sporteseményének, a FIFA Férfi Világbajnokságnak a megrendezése megtiszteltetés, amelyre mi, az YVR-nél hihetetlenül büszkék vagyunk, hogy részesei lehetünk. Régiónk első és utolsó benyomásaként továbbra is azt fogjuk tenni, amit a legjobban tudunk – biztonságos, zökkenőmentes és kivételes repülőtéri élményt nyújtani a sok sportoló, tisztviselő, média, szurkoló és partner számára, akik Vancouverbe utaznak, hogy élvezzék a gyönyörű játékot. gyönyörű városunkban.”

Royce Chwin, a Destination Vancouver elnök-vezérigazgatója –

"CÉL! A gyönyörű játék legnagyobb látványossága Vancouverbe érkezik, és nem is lehetnénk jobban elragadtatva. A FIFA-világbajnokság szurkolói „rajongóvá teszik a szurkolókat”, és elképesztő lesz a sokféle támogatás, amelyet ebben a multikulturális városban láthatunk majd. Egy ilyen léptékű rendezvénybe való befektetés megmutatja Vancouver vonzerejét, mint globálisan választott úti célt, és kritikus lépést egy lendületes és rugalmas látogatógazdaság felépítésében.”

Brenda Baptiste, az Indigenous Tourism BC igazgatótanácsának elnöke –

„Gratulálunk Vancouvernek, hogy a 2026-os labdarúgó-világbajnokság három rendező városa közé választották. A világ legnagyobb egyedi sporteseményének megrendezése minden bizonnyal pozitív hatással lesz a BC turizmusára, művészetére, kultúrájára és sportjára, beleértve az őslakosok turizmusát és atlétikáját is. A sportban való kiválóság az őslakos népek kulturális alapelve, a futball pedig világhírű, mivel viszonylag kevés akadályt rejt magában. A sport összehozza az embereket. Alig várjuk, hogy partnereinkkel együtt dolgozhassunk egy olyan tornán, amely nemcsak a világ minden tájáról vonzza a látogatókat és fellendíti a BC gazdaságát, hanem a bennszülött fiatalokat is ösztönzi a sportban elért sikerekre.”

Walt Judas, a BC Turisztikai Ipari Szövetségének vezérigazgatója –

„British Columbia nagyszerű hírnevét a nagy rendezvények házigazdájaként tovább erősítette a mai izgalmas bejelentés. A tartománynak és a kormányzat minden szintjének köszönhetően a 2026-os labdarúgó-világbajnokság nemcsak a nemzetközi figyelmet fogja felhívni úti célunkra, hanem látogatókat is vonz a világ minden tájáról Kr. e. rangos esemény.”

Ingrid Jarrett, elnök-vezérigazgató, British Columbia Hotel Association –

„A nagyszabású rendezvények, mint például a labdarúgó-világbajnokság, képesek összehozni a közösségeket, támogatni tartományunk gazdasági növekedését, és az elkövetkező évtizedekben versenyképesen tartani idegenforgalmi és vendéglátó közösségünket. Két évnyi jelentős pandémiás veszteség után tartományunk szálláshelyei örömmel fogadják a világ minden tájáról érkező vendégeket, és alig várják, hogy ismét megmutassák egyedülálló brit kolumbiai vendégszeretetünket a világ színpadán.”

Bridgitte Anderson, elnök-vezérigazgató, Greater Vancouver Kereskedelmi Tanács –

„Nagyon örülünk, hogy Vancouver a 2026-os labdarúgó-világbajnokság hivatalos házigazdája lesz. A helyi vállalkozások szerte a Metro Vancouverben izgatottak a világ legnagyobb versenyének közös rendezéséből származó jelentős gazdasági előnyök miatt. Az őslakos partnerekkel való együttműködés révén a 2026-os labdarúgó-világbajnokság lehetőséget kínál számunkra, hogy megmutassuk a világnak mindazt, amit hihetetlen régiónk kínál.”

Axel Schuster, a Vancouver Whitecaps FC vezérigazgatója és sportigazgatója –

„Elragadtatottak vagyunk, hogy Vancouvert a 2026-os labdarúgó-világbajnokság rendező városává nevezték ki. Hihetetlen lehetőség ez arra, hogy mindenkit visszaköszöntsünk Vancouverbe, ahogyan a 2010-es téli olimpián és a 2015-ös FIFA női világbajnokságon tettük, és ismét megünnepeljük különleges városunkat. A Vancouver Whitecaps FC izgatottan várja partnereinket a British Columbia tartományban, Vancouver városában és a BC Place Stadionban, amikor otthonunkban és stadionunkban fogadjuk a világot.”

Stefan Szkwarek, a Comox Valley United SC elnöke –

„Mi, a Comox Valley United SC-nél nagyon örülünk, hogy Vancouvert választották a 2026-os férfi világbajnokság házigazdájaként! Ez egy fantasztikus lehetőség, hogy első kézből szemtanúja legyen a világ legnagyobb sporteseményének. Ez különösen fontos lesz az olyan alulról építkező klubok számára, mint mi magunk, hiszen sportágunk csúcsának helyben való szemtanúi minden bizonnyal milliókat inspirálnak majd a gyönyörű játékra. Őszintén izgatottan várjuk, hogy az egyik nemzeti csapatunk a legmagasabb szinten játszik!”

Aaron Walker-Duncan, a Gorge Soccer Association elnöke –

„Az, hogy a világbajnokság a küszöbünkön lesz, csodálatos, egyszeri élmény lesz. Ez nagyszerű lehetőség lesz a labdarúgás növekedésére helyi közösségünkben, és inspirálni fogja a játékosok jövő generációit.”

- Reklám -

Még több a szerzőtől

- EXKLUZÍV TARTALOM -spot_img
- Reklám -
- Reklám -
- Reklám -spot_img
- Reklám -

Muszáj elolvasni

Legfrissebb cikkek

- Reklám -