8.7 C
Brüsszel
Március 25, 2023

Luka zaporozsjei metropolita felszólította a helyi lakosokat, hogy adjanak vért a sebesültekért

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. A The European Timesban való megjelenés nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

Newsdesk
Newsdeskhttps://www.europeantimes.news
A European Times News célja, hogy olyan híreket közöljön, amelyek fontosak a polgárok tudatosságának növelése érdekében Európa-szerte.

Luka zaporozsjei és az ukrán ortodox egyház melitopoli metropolita tegnap segítséget kért a romeltakarításhoz, és véradást kért a zaporozsjei ágyúzás áldozatainak – jelentette a Zaporozsjei Egyházmegye sajtószolgálata.

Zaporizzsja Ukrajna hetedik legnagyobb városa, lakossága 750 ezer fő. Az oroszok hatalmas rakétatámadásokat indítottak a város ellen október 3-án, 6-án, 9-én és 10-én. Legalább 50 civil meghalt, sokszor többen megsérültek, köztük több tucat gyerek.

„Az elmúlt néhány napban Zaporizzsja városunkat egy sor ágyúzásnak vetették alá, amelyek lakóépületeket semmisítettek meg, és civileket is megsebesítettek. Az áldozatok életéért a Sürgősségi Helyzetek Minisztériumának munkatársai és az orvosok küzdenek, a kommunális szolgálatok dolgozói pedig a kárhelyeket takarítják fel. A következmények felszámolásához sok emberre van szükség, ezért kérek mindenkit, hogy segítsen a törmelék elszállításában és a területek rendbetételében, illetve könnyítse meg egy kicsit az állami intézmények dolgozóinak munkáját” – írta Luka fővárosi.

„Ön is részt vehet az emberek megmentésének ügyében, ha vért ad a Zaporizzsja regionális vérátömlesztési központjában. Ne feledd, hogy „az egész törvény egy szóból áll: szeresd felebarátodat, mint önmagadat” (Gal. 5)” – szögezte le a metropolita is.

A Metropolis arról számolt be, hogy „holnap, október 11-én a papság körmenetet tesz Zaporozsje városunkon keresztül a Zaporozsjei Szent Szűzanya ikonjával és más szentélyekkel, régiónk lelki pajzsával. A körmenet során felolvassák az akatista „Pokrov Bogorodichen”-t, hogy az Istenanya megóvja földünket a rakétatámadásoktól, és beborítson minket szent omoforjával. Kérlek benneteket, hogy csatlakozzatok ehhez az imához, és 7:30-kor olvassák el az akatistát. Nem mindegyikünknek van fegyvere a kezünkben, de mindannyian imádkozhatunk, ami az ortodox ember legfontosabb és legerősebb fegyvere a látható és láthatatlan ellenségek ellen.”

Ma az oroszok tizennégy régiót csaptak le Ukrajna, az eddigi legmasszívabb ágyúzás az ország ellen. Sok lakóépület és infrastruktúra megsemmisült.

- Reklám -

Még több a szerzőtől

- Reklám -

Muszáj elolvasni

- Reklám -

Legfrissebb cikkek