10.2 C
Brüsszel
Vasárnap, március 19, 2023

Kolostorba küldött athéni pap, aki „tömeges gyógyítást” végez

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. A The European Timesban való megjelenés nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

Newsdesk
Newsdeskhttps://www.europeantimes.news
A European Times News célja, hogy olyan híreket közöljön, amelyek fontosak a polgárok tudatosságának növelése érdekében Európa-szerte.

Jeromos athéni érsek ötnapos határidőt adott a helyi papnak Fr. Dimitrios Loupasakis, aki a görög főváros központjában, a Lykavitos-i Szent Izidori templomban szolgál, hogy elhagyja a templomot, és lelki gyermekeivel együtt az egyház vezetése által neki kijelölt kolostorba költözzön.

Ez azután történt, hogy több hónapig vitatkoztak arról, hogyan kell bánni azzal a klerikussal, aki az elmúlt években Athén legmagasabb dombján lévő két templom egyikében szolgált, és azt állította, hogy birtokában van egy csodálatos keresztnek, a nagynénjétől kapott örökségnek, aki a világ szentje volt. Kréta szigete. A pap azt állítja, hogy ezzel a kereszttel csodákat tesz, beleértve a halottak feltámadását is.

Emberek ezrei özönlenek Lykavitos kis kápolnájába, és a gyógyító üléseket kamerák rögzítik, majd megosztják a vallási csoportok között a közösségi médiában. Külsőleg nagyon emlékeztetnek a protestáns gyógyító találkozókra. A pap prédikációiban száz rákos gyermekről beszélt, akik eljöttek templomába, és „felhőn” látták Krisztust, ami után meggyógyultak. Fr. prédikációi. Dimitriosz rendkívül érzelmes és drámai volt, és sok csodálója volt az athéni értelmiség körében. Köztük tizenhat 25 év körüli fiatal férfi, akik „szerzetesként” élnek az ő irányítása alatt. Apa magát. Dimitrios nem szerzetes, elvált.

A kápolna „St. Isidori” egy érseki templom, nagyon közel van a Szent Zsinat épületéhez, és az athéni érsek közvetlen fennhatósága alá tartozik, ezért is várták tőle a probléma megoldását. Kathimerini Kyriakis érsekkel az elmúlt napokban adott interjújában az athéni érsek kifejtette, hogy végül úgy döntött, lelkipásztori döntést hoz, és lehetőséget ad Fr. lelki gyermekeinek. Dimitrios maradjon a templomban. „Hozzájuk fordultam, és felszólítottam őket, hogy menjenek a számukra biztosított kolostorba – mondta az érsek. – Ha szerzetesként akarnak élni, ott megtehetik. Egy kanonoki kolostorban lesznek, és kapcsolatban lesznek a helyi püspökkel és az egyházzal.” Az érsek azt is hiszi, hogy most már kicsúsztak a dolgok, míg egy kolostorban a közösség beilleszkedik az egyház kánoni hagyományába. Öt napot adott Fr. Dimitriosz és a körülötte lévő „szerzetesek” a számukra biztosított kolostorba költözzenek, és ha ezt megtagadják, az egyházi kanonok által biztosított büntetésekkel sújtják őket.

Érsek e határozata. Jeromost sikerként értékelik a pap hívei, akik így autonómiát nyernek, és folytatják „csodatévő” és „próféta” tevékenységét. Néhány metropolita ragaszkodott az egyházi büntetéshez, hogy megmutassa, az egyház nem fogadja el a papok ortodox és egyházi cselekedeteit.

A „csodák a lykavitosi gyülekezetben” problémát néhány hónapja vetette fel Argolid Metropolitan Nectarius, aki a Szent Zsinat ülésén kijelentette, hogy az Egyház nem tűrheti tovább a hamis prófétákat, és nem tudja elfedni a sok embert érintő problémákat. Elmondta, hogy a szóban forgó paphoz több tucat panasz érkezett az Athéni Főegyházmegyében bántalmazott személyektől, és ügyét már 2017-ben tárgyalta az egyházbíróság, de a pap médianépszerűsége és hírneve miatt. egy csodatevő, nem tesznek intézkedéseket. A Szent Szinódus elfogadott egy körüzenetet a hamis prófétákról, amelyet mindenszentek vasárnapján (19.06.2022.) olvastak fel.

Konkrétan a hívekhez intézett „A Szentlélek ajándékai és a hamis próféták” című körüzenet szövege a következő:

„Szeretett az Úrban gyermekeim,

Egy héttel pünkösd ünnepe után, amikor Krisztus Egyháza megjelenik a világ előtt, a kegyelem e „új teremtményének”, vagyis az Egyháznak a gyermekeit ünnepeljük, akik mind Isten szentjei, azokat az embereket, akik valóban hordozzák Szellem. A Szentlélek a szentség és minden ajándék forrása. Isten kegyelmét az ember lelki állapotának megfelelően adományozza, „ahogy akarja” (1Kor 12:11). Az istenhordozó atyák szerint a parancsolatok teljesítése és az ima az oka annak, hogy megkapták a Szentlélek kegyelmét. „A parancsolatok teljesítése szerint” – írja Remete Szent Márk – nem a törvény hallgatói, hanem végrehajtói lesznek a Szentlélek lakóivá. A szentek tanítása szerint amiben részt vehetünk, az nem Isten esszenciája, hanem az Ő energiája. Ezt az energiát isteni kegyelemnek, Isten Fényének és Szellemének nevezik, és az embert az istenüléshez vezeti. Az alázatosak megkapják Isten kegyelmét. Csak ők tudják biztosan felfedezni a jelent és a jövőt, megkülönböztetni, hol az igazság és hol a hazugság. A szentek és az ajándékokat kapók nem kérkednek, hanem még alázatosabbak az isteni látogatás után.

Ezzel szemben azok, akik híján vannak a kegyelemnek, hamis próféták, megtévesztettek és csalók, farkasok, akik nem kímélik az Egyház szóbeli bárányait, és megszállta őket a büszkeség és az önhittség szelleme. A hamis próféták jelensége minden korban létezik. Az Ószövetségben Isten sok nagy prófétát adott. Ahogy a bölcs Salamon megjegyezte, Isten bölcsessége néha szent lelkeknek adatik meg, és Isten barátait és prófétáit teremti. Ugyanakkor sok hamis próféta jelent meg az izraeliták között. Az Úr kezdettől fogva figyelmeztette népét rájuk, és megkülönböztető jelként adta, hogy felismerjék az igaz hittől való eltérést. A hamis próféták nem „az Úr szájából”, hanem „szívükből” beszéltek (Jer. 23:16). Isten nem küldte őket, de siettek prófétálni. Isten nem szólt hozzájuk, de ők prófétáltak. Hogy kedveljék és elfogadják őket, hízelgéssel éltek. Bár látták, hogy az emberek elutasították az Úr szavát, megjövendölték, hogy igazi békét fognak élvezni. Így csalták meg a népet hamis próféciáikkal, és pusztulásba vitték őket. Ezért végül megszégyenültek és megbecstelenedtek, és az emberek teljes megvetésébe és kegyetlenségébe estek. Úgy jelentek meg, mint „róka a puszta helyeken” (Ezék. 13:4), vagyis ahogy a rókák szeretnek elhagyatott helyeken bolyongani, úgy jelennek meg a hamis próféták főként olyan időkben, amikor az embereket gonoszságuk és bűneik miatt megfosztják az istenitől. kegyelem és védelem.

Az Újszövetség azt is mondja, hogy „sok hamis próféta ment el a világba” (1János 4:1). Jézus Krisztus Urunk már prédikációja elején, a Hegyi beszédben a hívők figyelmét a hamis prófétákra irányítja, akik báránybőrben érkeznek hozzájuk, de belül ragadozó farkasok. Bûnös tetteik világos bizonyítékai annak, hogy nem Isten kegyelmének edényei. Valójában Krisztus megjövendölte, hogy az idők előrehaladtával és a gonoszság növekedésével megszaporodnak a hamis próféták, és sokakat félrevezetnek téveszméik. Jellemző rájuk, hogy megosztottságot, botrányt keltenek az Egyházban, az egyházi hagyomány tanításaival ellentétben cselekszenek, nem az Urat, hanem saját érdekeiket szolgálják, és hízelgő és magasztos szavakkal megtévesztik a jó emberek szívét. Egyszóval a hamis próféták és általában minden megtévesztett ember gaz, amit az ördög ültetett az Úr mezejére, hogy az isteni sáfárság munkája az emberek üdvösségéért ne kerüljön végbe.

A mai korban megszaporodtak az egyházban a hamis próféták, akik sok hívőt félrevezettek, és fennáll a veszélye annak, hogy egyházszakadásba vagy eretnekségbe esnek. Némelyikük tanárnak és a jövő szakértőjének nevezte ki magát, és különféle ijesztő történetekkel idegesíti fel a hívőket. Mások félreértelmezik a modern vagy régebbi szentek szavait, és saját gondolkodásmódjuk szerint mutatják be. Megint mások névtelen, még élő öregemberekre hivatkoznak, akik jövendőbeli katasztrófákat, háborúkat jövendölnek, sőt néha konkrét dátumokat is kitűznek, s ha azok nem válnak valóra, ahelyett, hogy elhallgatnának szégyenükben, nem adják fel, hanem új dátumokat tűznek ki. Mások szent tárgyakat is mutatnak, amelyek sírnak, véreznek, és különféle egyéb rendkívüli és csodás jelenségeket mutatnak be. Természetesen az Egyház kétségtelenül elfogadja mind a szent tárgyakat, mind a szent ikonokat, valamint az isteni kegyelem különféle jelenségeinek megnyilvánulását ezeken keresztül, de nagy körültekintésre és belátásra is szükség van, különösen a mi korunkban, amikor az internet dominál. , az ilyen dolgok nagyon gyorsan terjednek és azonnal ismertté válnak. Korunk nagy szentje és prófétája, az idősebb Porfír megjegyzi, hogy „ezek a jelek… nem mind isteniek. Némelyiket az ördög okozza az embereken keresztül. Óvatosság szükséges.” Éppen ezért ilyenkor nagyon óvatosnak kell lennünk, hogy ne Isten keze álljon mögöttük, hanem a gonoszság és a tévedés szellemétől és az önreklámozás vágyától megszállt emberek, öntörvényű megváltók, akik nem szolgálják Isten akarata, hanem saját érdeke.

Ezeket szem előtt tartva figyeljük gyülekezetünk híveit, hogy ne vezessenek félre különféle csalók és hamis próféták, akik eltérítik őket fő céljuktól – az ortodox hitben és lelki életben való haladástól. Beteg állapotokra irányítják figyelmüket, olyan tevékenységekre és foglalkozásokra, amelyek nem hoznak nekik semmi hasznot, inkább zűrzavart és szorongást, botrányokat és az Egyház, vagyis Krisztus elvarratlan zubbonyának elszakadását okozzák.

Maradjunk hűek a gyülekezetünkben kapott Hagyományhoz, kerüljük az önzést, tiszteljük és engedelmeskedjünk egyházunk lelkészeinek és püspökeinek, akik vigyáznak ránk, és mindenekelőtt azt keressük, „ami a békét és a kölcsönös építkezést szolgálja” (Róm. 14:19), hogy a Szentlélek kegyelme megnyugodjon bennünk, aki az igazság, a béke és az egység Lelke”.

Eközben tisztelői Fr. Dimitrios feljelentést tett Mitr ellen. Nectarius, akit „rágalmazással, hamis hírek terjesztésével és erőszakra vagy gyűlöletre való nyilvános szítással” vádol. A metropolita azonban nem adja fel szavait, és „az egyház testében lévő sebnek” nevezi a likavitosi történéseket, amelyről püspöki lelkiismerete nem hallgathat. Azt állítja, hogy több tucat súlyos beteg szenvedett a hamis vén vezetésétől, és a misztikum, amit maga körül kreál, beteg, és semmi köze az egyházhoz.

Fotó: Görögországi Ortodox Egyház Szent Szinódusa

- Reklám -

Még több a szerzőtől

- Reklám -

Muszáj elolvasni

- Reklám -

Legfrissebb cikkek