17.2 C
Брисел
Петок, мај 27, 2022
Професорот Хаберал ја доби наградата на Фондацијата за семејно здравје Ихсан Дограмачи, додека Центарот за третман на тешка хипотермија ја доби Меморијалната награда за јавно здравје Д-р Ли Јонг-вук
- Реклама -Банер 2022 03 24 210626 alchemy care.com - Европа Вести
ZdCGAAAAAAAAAAQBxpAAAH8le3bAAAAAElFTkSuQmCC - Европа Вести

Советот на верски водачи во Израел: „Сите сме едно семејство“

0
Верските водачи и владините претставници се собираат за да разговараат за колективните напори за поттикнување мир, пријателство и спогодба.
ZdCGAAAAAAAAAAQBxpAAAH8le3bAAAAAElFTkSuQmCC - Европа Вести

Меѓународниот саем на книгата во Абу Даби е домаќин на директори на саеми од целиот...

0
... директори и службеници од книга саеми. Присутните разговараа за ... индустријата и предизвиците издавачи лице. Неколку дополнителни прашања… организаторите на Арап книги саеми, ние ефикасно ... разговаравме за теми што поддржуваат книга саеми; и подигнете препораки…
- Реклама -
- Реклама -АЛХЕМИЈА 350 1 - Европа Вести

Спонзорирано

2022 ГОДИНА МОЖЕ ДА ГО ПОКРИВИ Специјалното издание на EUROPEAN TIMES - Europe News

Избира уредникот

Слобода на верување

- Реклама -

Нов подкаст

- Ексклузивен дел -Лого на Европската серија за човекови права - Европа Вести

Сподели European Times

Институции

Вести
Европа

Војна во Украина: Нови правила кои дозволуваат да се зачуваат доказите за воени злосторства

За да помогне да се обезбеди одговорност за злосторствата извршени во Украина, Советот денеска усвои нови правила со кои ѝ дозволуваат на Еуроправда да зачува, анализира и складира докази во врска со основните меѓународни злосторства

Културното уништување во Украина од страна на руските сили ќе одекнува со години

Обидот за уништување на историската култура на Украина со инвазија на руските сили ќе има разорно влијание врз темпото на закрепнување во повоената ера, предупреди во средата независен експерт на ОН за човекови права. 

Фонд за социјална клима: Идеи на парламентот за праведна енергетска транзиција

ЕУ сака праведна енергетска транзиција. Дознајте како Фондот за социјална клима има за цел да им помогне на оние кои се најмногу изложени на енергетска сиромаштија.

Русија: Дански Јеховин сведок ослободен по пет години затвор

По пет години поминати во затвор, Денис Кристенсен беше ослободен овој вторник на 24 мај. Во среда се очекува да биде депортиран во Данска...

Донохое за Украина: Ние сме многу свесни за нивното човечко страдање во ова страшно време

Забелешки на Пасхал Донохое по состанокот на Еврогрупата на 23 мај 2022 година Дозволете ми да ја започнам оваа прес-конференција со мисла за луѓето од...

Спортска

- Реклама -fratellitutti - Европа Вести

Интервјуа

Мора да се прочита

Еве избор на написи кои придонесуваат за поголема свест на општеството

- Реклама -

животната средина

Вести
Верувања

Данска: интересот за скиентологијата се зголемува на 54-годишнината

КОПЕНХАГЕН, ДАНСКА, 26 мај 2022 година /EINPresswire.com/ -- Интересот за скиентологијата се зголемува на 54-годишнината. Додека скиентолозите се присутни во Данска од најмалку 5-ти јуни 1968 година, бидејќи големата...

Советот на верски водачи во Израел: „Сите сме едно семејство“

Верските водачи и владините претставници се собираат за да разговараат за колективните напори за поттикнување мир, пријателство и спогодба.

Основи на православната антропологија

Автор: о. Василиј Зенковски Како пример за тоа како православната антропологија се разликува од онаа на западните деноминации, различните ставови кон мајчиниот јазик во...

Русија: Дански Јеховин сведок ослободен по пет години затвор

По пет години поминати во затвор, Денис Кристенсен беше ослободен овој вторник на 24 мај. Во среда се очекува да биде депортиран во Данска...
- Реклама -

здравје

- Реклама -

Книги

Европа Вести, вести Европа, европски парламент, човекови права, спорт, политика, ударни вести, Европска унија, здравје и слобода на вероисповед