17.8 C
Bruselj
Petek, september 29, 2023
Urednikova izbiraNemčija obtožena ESČP zaradi zavrnitve akreditacije krščanski šoli

Nemčija obtožena ESČP zaradi zavrnitve akreditacije krščanski šoli

Kršitev svobode izobraževanja: Nemčija zavrača akreditacijo krščanskih zasebnih šol, zadeva vložena na najvišjem evropskem sodišču za človekove pravice

ODPOVED ODGOVORNOSTI: Informacije in mnenja, predstavljena v člankih, so last tistih, ki jih navajajo, in so njihova lastna odgovornost. Objava v The European Times ne pomeni samodejno odobravanja stališča, ampak pravico do njegovega izražanja.

ODPOVED PREVODOV: Vsi članki na tem spletnem mestu so objavljeni v angleščini. Prevedene različice se izvedejo z avtomatiziranim postopkom, znanim kot nevronski prevodi. Če ste v dvomih, se vedno obrnite na izvirni članek. Hvala za razumevanje.

Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil - pri The European Times Novice - Večinoma v zadnjih vrstah. Poročanje o vprašanjih korporativne, družbene in vladne etike v Evropi in po svetu, s poudarkom na temeljnih pravicah. Prav tako dati glas tistim, ki jih splošni mediji ne poslušajo.

Več od avtorja

Kršitev svobode izobraževanja: Nemčija zavrača akreditacijo krščanskih zasebnih šol, zadeva vložena na najvišjem evropskem sodišču za človekove pravice

Strasbourg – Ponudnik krščanskih hibridnih šol s sedežem v Laichingenu v Nemčiji se bori proti represivnemu izobraževalnemu sistemu nemške države. Po prvi vlogi leta 2014 so nemške oblasti izjavile, da Združenje za decentralizirano učenje ne more zagotoviti osnovnošolskega in srednješolskega izobraževanja, čeprav izpolnjujejo vse državne zahteve in učne načrte. Šola društva temelji na novi in ​​vse bolj priljubljeni obliki izobraževanja, ki združuje učenje v šoli in doma.

2. maja so odvetniki ADF International, skupine za človekove pravice, primer predložili Evropskemu sodišču za človekove pravice (ESČP).

  • Nemška hibridna šola – inovativen model učenja v razredu in doma – se po zavrnitvi akreditacije izpodbija na Evropsko sodišče za človekove pravice 
  • Nemčija ima enega najbolj restriktivnih izobraževalnih sistemov na svetu; nižje sodišče navaja pomanjkanje socializacije študentov  

Dr. Felix Bollmann, direktor evropskega zagovorništva za ADF International in odvetnik, ki je primer predložil ESČP, je izjavil naslednje:

»Pravica do izobraževanja vključuje pravico do sprejemanja inovativnih pristopov, kot je hibridno šolanje. Z omejevanjem tega izobraževalnega modela država krši pravico nemških državljanov do izobraževanja, ki je v skladu z njihovim prepričanjem. Kar zadeva zahtevo po fizični prisotnosti, ima Nemčija enega najbolj restriktivnih izobraževalnih sistemov na svetu. Dejstvo, da je bila inovativna šola, ki temelji na krščanskih vrednotah, zavrnjena, je resen razvoj, vreden natančnega pregleda s strani sodišča. Primer razkriva eklatantne težave s svobodo izobraževanja v državi,"

Združenje je prvo vlogo za akreditacijo vložilo leta 2014, vendar je državni izobraževalni organi tri leta niso upoštevali. Zaradi neukrepanja so leta 2017 vložili tožbo, prva sodna obravnava je bila šele leta 2019, pritožba leta 2021, tretjestopenjsko sodišče pa maja 2022. Vrhovno sodišče je decembra 2022 zavrnilo končno domačo pritožbo. 

Hibridno izobraževanje, uspešno in popularno, a omejeno 

Združenje za decentralizirano učenje zadnjih devet let učinkovito upravlja neodvisno hibridno šolo, ki združuje pouk v razredu z digitalnimi spletnimi lekcijami in samostojnim učenjem doma. Institucija zaposluje državno potrjene inštruktorje in se drži vnaprej določenega učnega načrta. Dijaki diplomirajo z enakimi izpiti kot tisti v javnih šolah in ohranjajo povprečje ocen nad državnim povprečjem. 

Jonathan Erz, vodja združenja za decentralizirano učenje, je izjavil:

»Otroci imajo pravico do prvovrstne izobrazbe. Na naši šoli lahko družinam zagotovimo izobraževanje, ki ustreza njihovim individualnim učnim potrebam in učencem omogoča razcvet. Zelo upamo, da bo sodišče popravilo to krivico in razsodilo v prid izobraževalne svobode ter priznalo, da naša šola zagotavlja inovativno in visoko standardno izobraževanje s sodobno tehnologijo, individualno odgovornostjo učencev in tedenskimi urami prisotnosti.” 

Zveza ni mogla ustanoviti novih ustanov. Zaradi hibridne narave šole je upravno sodišče sicer priznalo zadovoljivo stopnjo izobrazbe, vendar je model kritiziralo, češ da se dijaki med odmori in med urami malo družijo. Po mnenju domačih sodišč je to ključna izobraževalna komponenta, ki je hibridnim ustanovam manjka.  

Nemške izobraževalne omejitve kršijo mednarodno in nacionalno zakonodajo 

Nemčija s prepovedjo šolanja na domu in strogimi izobraževalnimi omejitvami krši pravico do izobraževalne svobode, kot je zapisana v njeni ustavi in ​​mednarodnem pravu. Mednarodno pravo izrecno priznava svobodo organov, kot je Združenje, da ustanavljajo in vodijo izobraževalne ustanove brez vmešavanja, ob upoštevanju "zahteve, da je izobraževanje v takih ustanovah v skladu z minimalnimi standardi, ki jih lahko določi država" . (Mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah, člen 13.4) 

Mednarodni pakt o ekonomskih, socialnih in kulturnih pravicah, člen 13.3 pravi, da so vlade dolžne spoštovati:

„svoboda staršev, da za svoje otroke izberejo šole, razen tistih, ki jih ustanovijo javni organi, ki so v skladu z minimalnimi izobrazbenimi standardi, ki jih lahko določi ali odobri država, in da zagotovijo versko in moralno vzgojo svojih otrok v skladu s svojimi prepričanji«. 

V zvezi z zakonom je dr. Böllmann izjavil:

»V mednarodnem pravu je jasno določeno, da so starši prva avtoriteta za izobraževanje svojih otrok. To, kar počne nemška država, da bi spodkopala izobraževanje, je očitna kršitev ne le svobode izobraževanja, ampak tudi starševskih pravic. Poleg tega učenje na daljavo med zaporami zaradi Covid-19 dokazuje, da je popolna prepoved neodvisnega in digitalno podprtega učenja zastarela." 

O nemški temeljni zakon (7. člen Ustave) zagotavlja pravico do ustanavljanja zasebnih šol – vendar je zaradi razlage domačih sodišč ta pravica neučinkovita. Odvetniki ADF International trdijo, da je to posledično kršitev Evropske konvencije o človekovih pravicah. "Evropsko sodišče za človekove pravice je vedno znova jasno povedalo, da morajo biti pravice iz konvencije praktične in učinkovite," piše v izjavi za javnost ADF International.  

- Oglas -
- EKSKLUZIVNA VSEBINA -spot_img
- Oglas -
- Oglas -
- Oglas -

Morati prebrati

Zadnje članke

- Oglas -