18.6 C
Bruselj
Sobota, julij 13, 2024
Facebook GlobalCarlos Alcaraz je prehitel Zvereva in osvojil prvo krono Roland-Garrosa

Carlos Alcaraz je prehitel Zvereva in osvojil prvo krono Roland-Garrosa

ODPOVED ODGOVORNOSTI: Informacije in mnenja, predstavljena v člankih, so last tistih, ki jih navajajo, in so njihova lastna odgovornost. Objava v The European Times ne pomeni samodejno odobravanja stališča, ampak pravico do njegovega izražanja.

ODPOVED PREVODOV: Vsi članki na tem spletnem mestu so objavljeni v angleščini. Prevedene različice se izvedejo z avtomatiziranim postopkom, znanim kot nevronski prevodi. Če ste v dvomih, se vedno obrnite na izvirni članek. Hvala za razumevanje.

Newsdesk
The European Times News želi pokrivati ​​novice, ki so pomembne za povečanje ozaveščenosti državljanov po vsej geografski Evropi.

Španec si je zagotovil tretji veliki naslov in utrdil mesto med teniško elito

Pariz, 9. junij 2024 — Carlos Alcaraz, izjemni talent iz Španije, je v nedeljo osvojil svoj prvi naslov na Roland-Garrosu, ko je v epski bitki petih nizov premagal Nemca Alexandra Zvereva. S to zmago je Alcaraz dodal še želeno pariško trofejo v svojo rastočo zbirko, ki že vključuje naslove z US Opena in Wimbledona.

21-letnik je zmagal z izidom 6-3, 2-6, 5-7, 6-1, 6-2 po štirih urah in 19 minutah naporne igre. Njegovo zmagoslavje pomeni pomemben trenutek za španski tenis, saj je prišlo le dve leti po tem, ko je legendarni Rafael Nadal osvojil svoj 14. naslov na OP Francije.

Ko je razmišljal o svoji poti, je vidno čustven Alcaraz dejal: »Ker sem kot majhen otrok končal šolo in tekel samo zato, da bi prižgal televizijo, da bi gledal ta turnir, zdaj dvigujem pokal pred vsemi vami. Bila je neverjetna podpora, ki sem jo prejel. Počutim se kot doma.”

Prelomnica

Za razliko od Nadala, čigar prve tri zmage na turnirjih za grand slam so bile vse zagotovljene na peščanih igriščih Roland-Garrosa, je Alcarazovo tretje večje zmagoslavje prišlo na drugačni površini, kar je poudarilo njegovo vsestranskost in obetavnost. Z 21 leti in enim mesecem je Alcaraz postal najmlajši moški, ki je zmagal na majorju na treh različnih podlagah, in tako za 2009 mesecev presegel Nadalov rekord z OP Avstralije leta 18.

Zverev, milostljiv ob porazu, je pohvalil svojega nasprotnika: »Tretji Grand Slam, 21 let, to je neverjetno. Zmagal si tri različne. To je že neverjetna kariera. Ste že član dvorane slavnih in dosegli ste že toliko.”

Končni spopad

V njunem zadnjem večjem dvoboju, v četrtfinalu OP Avstralije v začetku tega leta, je zmagal Zverev. Vendar je bil scenarij v Parizu drugačen. Alcaraz je v uvodnem nizu večkrat odvzel servis Zvereva in s tem dal ton srečanju.

Zverev, ki je od naslova turnirja Masters v Rimu dosegel niz 12 zmag, se je močno vrnil v drugem nizu in po 96 minutah izenačil dvoboj. Toda ko se je dvoboj razširil v tretji niz, je Alcaraz začel doživljati fizično nelagodje.

Kljub zdravljenju zaradi težav v levem dimlju je Alcaraz pokazal izjemno odpornost. Sprejel je izziv in že drugi zaporedni dvoboj nadoknadil zaostanek dveh nizov proti ena, kar je spominjalo na njegov povratek proti Janniku Sinnerju v polfinalu.

Zgodovinski dosežek

V odločilnem nizu je Alcarazova energija poskočila. Utrdil je brejk pri 3-1 s spretnim drop shotom, podžgal množico in prišel do dvojnega brejka. Tekma se je zaključila z Alcarazom, ki je zagotovil zmago, poleg svojega trenerja, Juana Carlosa Ferrera, pa je dobil ime prvaka Roland-Garrosa.

Alcaraz je ob priznanju trdega in timskega dela, ki sta ga pripeljala do tega zmagoslavja, izjavil: »V zadnjem mesecu je bilo neverjetno delo. Zelo smo se ubadali s poškodbo. Res sem hvaležen, da imam ekipo, ki jo imam. Vsi v moji ekipi dajejo svoje srce, da bi se izboljšal kot igralec in oseba. Pravim vam ekipa, vendar je družina.”

Nova doba v moškem tenisu

Ta finale je bil prvi v Parizu po 20 letih, v katerem ni nastopil noben od 'velike trojice'—Nadal, Novak Đoković, oz Roger Federer. Alcarazova zmaga je močan znak, da je pripravljen voditi novo generacijo teniških zvezdnikov. Kot sedmi igralec v odprti eri in prvi po Stanu Wawrinki leta 2016, ki je osvojil naslove za grand slam na treh različnih podlagah, je Alcarazova prihodnost videti izjemno svetla.

Carlos Alcaraz s svojo zadnjo zmago ni le izpolnil svojih otroških sanj, ampak je tudi utrdil svoje mesto mogočne sile v tenisu, ki uteleša duha in odločnost svojega idola, Rafaela Nadala.