Sobota, julij 13, 2024
EvropaUEFA: Nizozemska 0-0 Francija: Obrambe na vrhu v remiju brez golov

UEFA: Nizozemska 0-0 Francija: Obrambe na vrhu v remiju brez golov

ODPOVED ODGOVORNOSTI: Informacije in mnenja, predstavljena v člankih, so last tistih, ki jih navajajo, in so njihova lastna odgovornost. Objava v The European Times ne pomeni samodejno odobravanja stališča, ampak pravico do njegovega izražanja.

ODPOVED PREVODOV: Vsi članki na tem spletnem mestu so objavljeni v angleščini. Prevedene različice se izvedejo z avtomatiziranim postopkom, znanim kot nevronski prevodi. Če ste v dvomih, se vedno obrnite na izvirni članek. Hvala za razumevanje.

Newsdesk
The European Times News želi pokrivati ​​novice, ki so pomembne za povečanje ozaveščenosti državljanov po vsej geografski Evropi.

UEFA - Nizozemska in Francija sta se v Leipzigu izničila, oba pa sta na vrhu skupine D izenačila štiri točke.

V žrebu brez golov za UEFA EURO 2024 v Leipzigu ni bilo izbire med Nizozemsko in Francijo, zaradi česar je skupina D še vedno odprta do zadnje tekme.

Ključni trenutki

1: Frimpong testira Maignan
14: Griezmann napačno udari z nogo, široki kodri
28: Thuram udari
60: Thuram strelja mimo vrat

Tekma na kratko: obramba težke kategorije je najboljša

Na koncu bosta obe strani verjetno razmeroma zadovoljni z neodločenim izidom, vsaka bo zdaj točko nad tretjeuvrščeno Avstrijo pred zadnjimi tekmami v skupini naslednji teden.

To je bil spopad, v katerem so bili obrambni igralci zvezde predstave, pri čemer je nizozemski kapetan Virgil van Dijk še posebej navdušil, da je zamolčal močne napadalne grožnje Francije.

Oranje so skoraj povedli v eni minuti, Jeremie Frimpong je pokazal bliskovito hitrost, da se je izstrelil in zajel prebito žogo, le da je krilnega igralca njegov trud okoli vratnice preusmeril francoski vratar Mike Maignan.Nizozemska 0-0 Francija: kot se je zgodilo, reakcija

Po vsem svetu je bilo videti, kot da bo kapitan Les Bleus Antoine Griezmann odprl zadetek v 15. minuti, potem ko mu je Adrien Rabiot položil žogo na plošček blizu vrat, a zimzeleni napadalec je preprosto ni mogel izbiti iz svojih nog. , nekaj trenutkov pozneje pa je tudi Griezmann zavil.

Marcus Thuram je nato prekinil nizozemsko ofsajd past in se pognal na čudovito podajo Julesa Koundéja, a je uspel streljati le iz ozkega kota in prvi polčas se je končal izenačen.

V drugi tretjini je bilo malo akcije z vratnico, dokler se ni nenadoma odprl prostor pred Thuramom, a je 26-letnik streljal mimo vrat.

Francija je povečala intenzivnost in kazala je, da je bolj verjetno, da bo ena od strani udarila, Rabiotov pozni zlom na levici pa je bil še posebej zaskrbljujoč. Vendar ni bilo poti skozi oranžni zid, saj se je tekma končala z 0-0, trener Les Bleusov Didier Deschamps pa se je odločil, da obdrži Kyliana Mbappéja na klopi.

Vivo igralec tekme: N'Golo Kanté (Francija)

Kanté je bil obrambno dober skozi celotno igro, vendar je bil tudi vpliven v francoskih napadalnih trenutkih – kot kaže njegova statistika. Komisija tehničnih opazovalcev UEFA

Derek Brookman, nizozemski novinar

Oranje bodo verjetno s točko precej zadovoljni. Francozi so bili po odmoru močnejši, a nikoli niso prevladovali do te mere, da je nizozemska obramba resno ogrožena. Van Dijk je odigral eno svojih najboljših iger v oranžnem dresu, polne ocene pa je prejel tudi vratar Bart Verbruggen za zelo dovršeno igro.

Alex Clementson, francoski novinar

Spopad dveh titanov evropskega nogometa. Morda bi se končalo brez golov, vendar to ne pove celotne zgodbe. To je bilo napeto srečanje od prve minute. Francija je ustvarjala priložnosti, Griezmann se je dvakrat približal, a na žalost Francozov se jim je zadnji zaključek izognil. Štiri točke od dveh, sledi Poljska in priložnost za vrh skupine.

Reakcija

Ronald Koeman, nizozemski selektor: »Rezultat je malo razočaran, a če pomislimo na celotno igro, smo v nekaterih delih izgubili posest žoge, ko je ne bi smeli, in to ni bilo super. Vedno je zapleteno nastopiti proti ekipi, kot je Francija. Želimo igrati naš stil nogometa in biti drzni, vendar ne moremo izgubiti žoge, kot smo to storili nocoj. Hitreje se moramo odzvati in ustvariti več priložnosti v ospredju. Smo ekipa, ki mora še rasti.”

Bart Verbruggen, nizozemski vratar: »Morda je malo smešno. Mešani občutki. Seveda si razočaran, ker ne zmagaš, saj želiš zmagati vsako, še posebej proti dobremu nasprotniku, kot je Francija. Toda po drugi strani [smo ohranili] prazen gol, točka je točka in greš naprej.”

Didier Deschamps, francoski selektor:”Zadovoljen sem bil s tem, kar so moji fantje nocoj potegnili iz vreče, čeprav sem bil razočaran nad našo neučinkovitostjo pred golom. Veliko je pozitivnih točk, upoštevati pa je treba tudi nasprotnika, oba sta bila močna (Avstrija in Nizozemska). A očitno je treba za zmago na tekmah dosegati gole. To si bomo ogledali in upali, da se bomo izboljšali za naslednjo tekmo, da bomo lahko izpolnili naš cilj in se prebili v naslednji krog.”

Olivier Giroud, francoski napadalec: “Mislim, da smo nad igro dominirali v smislu, da smo si ustvarili več priložnosti. Malo smo razočarani, saj smo si želeli tri točke. Toda na koncu dneva remi ni tako slab. Naša usoda je še vedno v naših rokah.”

Ključna statistika

• To je bilo šele drugič, da Nizozemska ni dosegla zadetka na zadnjih 19 tekmah skupinskega dela EURO. To je bil njihov prvi neodločen rezultat 0-0 po zastoju s Škotsko na EURO '96.
  • Pred današnjim večerom se nobena od zadnjih 50 tekem EURO ni končala brez golov, odkar sta Anglija in Škotska na EURO 0 igrali neodločeno 0:2020
  • Tekma je končala niz zadetkov Codyja Gakpoja na štirih zaporednih tekmah skupin velikih turnirjev (tri na SP 2022 in ena na EURO 2024).
  • Če izvzamemo streljanje enajstmetrovk, je Francija izgubila le eno od zadnjih 13 tekem na EURU (W7 D5).
  • Les Bleus so neporaženi na zadnjih osmih tekmah skupinskega dela EURO (P4 D4).
  • Olivier Giroud in Antoine Griezmann sta za Francijo odigrala 13 nastopov na EP, s čimer sta se izenačila z Laurentom Blancem in Didierjem Deschampsom. Več jih imajo le Lilian Thuram (16), Hugo Lloris (15) in Zinédine Zidane (14).

Postave

Nizozemska: Verbruggen; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Aké; Schouten (Veerman 73), Simons (Wijnaldum 73), Reijnders; Frimpong (Geertruida 73), Depay (Weghorst 79), Gakpo

Francija: Maignan; Koundé, Saliba, Upamecano, Hernández; Dembélé (Coman 75), Kanté, Tchouaméni, Rabiot; Griezmann, Thuram (Giroud 75)