17.2 C
Bruksel
E premte, maj 27, 2022
Profesor Haberal mori Çmimin e Fondacionit të Shëndetit Familjar Ihsan Doğramacı, ndërsa Qendra e Trajtimit të Hipotermisë së Rëndë mori Çmimin Përkujtimor Dr Lee Jong-wook për Shëndetin Publik
- Reklama -2022 03 24 210626 flamuri alchemy care.com - Europe News
ZdCGAAAAAAAAAAQBxpAAAH8le3bAAAAAElFTkSuQmCC - Lajmet nga Evropa

Këshilli i Udhëheqësve Fetarë në Izrael: "Ne jemi të gjithë një familje"

0
Udhëheqësit fetarë dhe zyrtarët e qeverisë mblidhen për të diskutuar përpjekjet kolektive drejt nxitjes së paqes, miqësisë dhe pajtimit.
ZdCGAAAAAAAAAAQBxpAAAH8le3bAAAAAElFTkSuQmCC - Lajmet nga Evropa

Panairi Ndërkombëtar i Librit në Abu Dhabi pret drejtorë të panairit të librit nga e gjithë...

0
… drejtorët dhe zyrtarët nga libër panairet. Të pranishmit diskutuan… industrinë dhe sfidat botuesit fytyrë. Disa çështje shtesë… organizatorët e Arab libra panairet, ne kemi … diskutuar në mënyrë efektive tema që mbështesin libër panaire; dhe ngre rekomandime…
- Reklama -
- Reklama -ALCHEMY 350 1 - Europe News

Sponsored

2022 MUND TË mbulojë Edicionin Special të EUROPEAN TIMES - Europe News

Zgjedh redaktorin

Liria e Besimit

- Reklama -

Podcast i ri

- Seksioni ekskluziv -Logoja e Serisë Evropiane të të Drejtave të Njeriut - Europe News

Ndani European Times

institucionet

Lajme
Evropë

Lufta në Ukrainë: Rregulla të reja që lejojnë ruajtjen e provave të krimeve të luftës

Për të ndihmuar në sigurimin e përgjegjësisë për krimet e kryera në Ukrainë, Këshilli miratoi sot rregulla të reja që lejojnë Eurojust-in të ruajë, analizojë dhe ruajë prova në lidhje me krimet kryesore ndërkombëtare.

Shkatërrimi kulturor në Ukrainë nga forcat ruse do të jehojë për vite me rradhë

Përpjekja për shkatërrimin e kulturës historike të Ukrainës duke pushtuar forcat ruse, do të ketë një ndikim shkatërrues në ritmin e rimëkëmbjes në epokën e pasluftës, paralajmëroi të mërkurën një ekspert i pavarur i OKB-së për të drejtat e njeriut. 

Fondi Social i Klimës: Idetë e Parlamentit për një tranzicion të drejtë energjetik

BE-ja dëshiron një tranzicion të drejtë energjetik. Zbuloni se si Fondi Social i Klimës synon të ndihmojë ata që janë më të ekspozuar ndaj varfërisë energjetike.

Rusi: Një Dëshmitar Danez i Jehovait lirohet pas pesë vitesh burg

Pas pesë vitesh të kaluar në burg, Dennis Christensen u lirua këtë të martë më 24 maj. Ai pritet të deportohet në Danimarkë të mërkurën...

Donohoe për Ukrainën: Ne jemi shumë të vetëdijshëm për vuajtjet e tyre njerëzore në këtë kohë të tmerrshme

Vërejtje nga Paschal Donohoe pas takimit të Eurogrupit të 23 majit 2022 Më lejoni ta nis këtë konferencë për shtyp me një mendim për njerëzit e...

Sport

- Reklama -fratellitutti - Europe News

intervistat

Duhet Lexuar

Këtu është një përzgjedhje e artikujve që mund të kontribuojnë në një ndërgjegjësim më të lartë të shoqërisë

- Reklama -

mjedis

Lajme
besimet

Danimarka: interesi për Scientologjinë rritet me 54 vjetorin

KOPENHAGEN, DANIMARKË, 26 maj 2022 /EINPresswire.com/ -- Interesi për Scientology rritet me 54 vjetorin. Ndërsa Scientologët janë të pranishëm në Danimarkë që prej të paktën 5 qershorit 1968, që nga viti i madh...

Këshilli i Udhëheqësve Fetarë në Izrael: "Ne jemi të gjithë një familje"

Udhëheqësit fetarë dhe zyrtarët e qeverisë mblidhen për të diskutuar përpjekjet kolektive drejt nxitjes së paqes, miqësisë dhe pajtimit.

Bazat e antropologjisë ortodokse

Autori: Fr. Vasily Zenkovsky Si shembull se si antropologjia ortodokse ndryshon nga ajo e besimeve perëndimore, qëndrimet e ndryshme ndaj gjuhës amtare në...

Rusi: Një Dëshmitar Danez i Jehovait lirohet pas pesë vitesh burg

Pas pesë vitesh të kaluar në burg, Dennis Christensen u lirua këtë të martë më 24 maj. Ai pritet të deportohet në Danimarkë të mërkurën...
- Reklama -

shëndetësor

- Reklama -

Librat

Lajmet e Evropës, lajmet Evropa, parlamenti evropian, të drejtat e njeriut, sporti, politika, lajmet e fundit, bashkimi evropian, shëndeti dhe liria e fesë