13.9 C
Brüsselis
Kolmapäev, mai 8 2024
rahvusvaheliseltLeedu jahmatab korvpallimaailma: kolm põlvkonda, kolm võitu USA üle

Leedu jahmatab korvpallimaailma: kolm põlvkonda, kolm võitu USA üle

Ajalooline showdown Mall of Asia Arenal

LAHTIÜTLEMINE: Artiklites esitatud teave ja arvamused on nende avaldajate omad ja see on nende enda vastutus. Väljaanne sisse The European Times ei tähenda automaatselt seisukoha toetamist, vaid õigust seda väljendada.

LAHTIÜTLEMISE TÕLGE: kõik selle saidi artiklid on avaldatud inglise keeles. Tõlgitud versioonid tehakse automatiseeritud protsessi abil, mida nimetatakse närvitõlketeks. Kui kahtlete, vaadake alati originaalartiklit. Tänan mõistmise eest.

Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil – kl The European Times Uudised – enamasti tagaliinides. Ettevõtete, sotsiaalsete ja valitsuse eetika küsimuste aruandlus Euroopas ja rahvusvaheliselt, rõhuasetusega põhiõigustel. Andes hääle ka neile, keda üldmeedia ei kuula.

Manila, Filipiinid. 11,349 110 fännist koosnev publik nägi Mall of Asia Arenal uskumatut hetke, kui Leedu saavutas Ameerika Ühendriikide üle vapustava võidu lõppskooriga 104:XNUMX. See intensiivne ja põnev mäng näitas rahvusvahelises korvpallis esinevat kirge ja talenti, mis on täiesti väärt eli uudistesse jõudmist.

Muljetavaldav algus ja põnev järeldus

Kohe algusest peale, Leedu näitasid oma ülekaalu, viies esimese poolaja lõpuks 52:31 eduseisu. Kuid see, mis selle mängu tõeliselt tähelepanuväärseks tegi, ei olnud mitte ainult Leedu varane eelis, vaid ka haarav järeldus, mis pani kõiki sumisema.

Poolajal treener Steve Kerr ja tema meeskond töötas oma võlu, süüdates sädeme, mis piiras Leedu kolmanda veerandi esimese viie minutiga vaid kahe punktiga. USA meeskonna hirmutav 17-punktiline kaotus poolajal kahanes tänu Mikal Bridgesi vankumatule hooga kiiresti neljale punktile. Kui kella oli jäänud 10 minutit, oli seis 71:65, mis süstis USA meeskonnale uut energiat.

Sellegipoolest näitas Kasahstani peatreener Kazys Maksvytis sära, säilitades suurepäraselt tasakaalus meeskonna.

Teine meeskond asus juhtima, alustades neljanda veerandaega. Kuna mängus olid sellised mängijad nagu Jonas Valanciunas ja Donatas Motiejunas ning tagamängijana ootamatult silma paistnud Vaidas Kariniauskas, leidis Leedu järjekindlalt viise, kuidas korvi lähedal väravaid lüüa, takistades USA meeskonda oma eduseisu saavutamast.

Mänguminutitel jäi Leedu rahulikuks ja sooritas üliolulisi vabaviskeid, et kindlustada täpsuse ja meelekindlusega oma raskelt teenitud võitu.

Leedu USA korvpallimängu tipphetked
Leedu jahmatab korvpallimaailma: kolm põlvkonda, kolm võitu USA üle 2

Peatamatu Jonas Valanciunas

Jonas Valanciunas oli kogu selle mängu jõud. Ainuüksi tema statistika ei kajasta täielikult tema mõju väljakule. Valanciunas ei juhtinud mitte ainult vokaalselt, vaid esitas Leedule ka tohutu füüsilise kohaloleku. Jaren Jackson Jr., Bobby Portis Jr. ja Paolo Banchero võivad kõik kinnitada väljakutset, millega tuleb silmitsi seista nii kaitses kui ka ründes. Kui Valanciunase tulemuseks oli 12 punkti, 7 lauapalli ja 2 blokki, ületas tema mõju numbrites kajastust.

Statistika räägib lugu

Leedu muljetavaldavat esitust tõstis esile nende kolmepunktiviske täpsus, kui nad sooritasid esimesed üheksa katset kaare tagant. See märkimisväärne saavutus võimaldas neil esimesel poolajal saavutada 21-punktilise edumaa. Kuigi nende tabavus kolmepunktiviskest kahanes, paistis silma nende võime tabada lauapalli. Nad suutsid napsata 18 lauapalli, mille tulemuseks oli märkimisväärne 17:2 paremus teise võimaluse punktides.

Leedu pärandi jätkamine

Leedu võit selles kohtumises tähistas aega, mil nad alistasid USA, näidates erinevate põlvkondade korvpallitalente. See võit saadab sõnumi korvpallimaailmale; Leedu on suur pretendent kuldmedalile.

Kuus Leedu mängijat lõid arvuliselt skoori, näidates hästi läbimõeldud rünnakut, mis mängis USA alistamisel otsustavat rolli. Anthony Edwards juhtis meeskonna muljetavaldava 35 punktiga, kuid ükski tema meeskonnakaaslane ei visanud rohkem kui 14 punkti. See muutis mängu maailmameistrivõistlustel Ameerika Ühendriikide jaoks ebatavaliseks ja väljakutseid pakkuvaks kogemuseks.

Mida nad ütlesid

• Leedu peatreener Kazys Maksvytis: „Peame oma emotsioonid ja jõupingutused järgmiseks mänguks säästma. Vaid kahe päeva pärast alustame playoffidega. Õnnitlen oma mängijaid, kuid teiseks mänguks valmistumiseks peab meil olema lühike mälu.
  • Vaidas Kariniauskas, Leedu: „Raske on rääkida. See oli algusest peale raske mäng. Meie riigile, mängijatele, treeneritele on suur võit mängida maailma parimate vastu. Olen õnnelik oma riigi, oma pere ja perede üle ja me ei pea praegu lõpetama. Meil pole vaja palju tähistada; Meil on 48 tunni pärast Serbia vastu "kas või surema".
  • Steve Kerr, USA peatreener: “Suurepärane korvpallimäng. Leedu tuli ilmselgelt just tulega väravast välja, tegi oma esimesed üheksa kolmest, viis selle meile. Mulle meeldib, kuidas meie poisid võitlesid tagasi, mängisid teisel poolajal palju paremini, võistlesid nagu hullud, andsid väga hea jooksu, kuid sellest ei piisanud. See on meile suurepärane mäng, mida kogeda. See on FIBA. On suurepäraseid meeskondi, kellel on järjepidevus, kes saavad aru, mida nad teevad, nad täidavad. Leedu oli täna hiilgav; nad väärisid võitu."
  • Anthony Edwards, USA: “Õnneks saame taas mängida; see on kõik, millele ma mõtlen."

Rahvusvahelise korvpalli suurejoonelises teatris jääb Leedu tähelepanuväärne võit USA üle kahtlemata ajalukku kui tunnistus nende oskustest, vastupidavusest ja vankumatust pühendumisest tipptaseme saavutamisele. Maailm ootab nüüd innukalt nende eelseisvat võitlust Serbiaga, mis tõotab olla midagi muud kui elektrifitseeriv.