NovinkyReal Madrid si víťazstvom nad Villarealom zabezpečil 34. titul v La Lige

Real Madrid si víťazstvom nad Villarealom zabezpečil 34. titul v La Lige

ODMIETNUTIE ZODPOVEDNOSTI: Informácie a názory reprodukované v článkoch sú tými, ktorí ich uvádzajú a sú na ich vlastnú zodpovednosť. Publikácia v The European Times neznamená automaticky súhlas s názorom, ale právo ho vyjadriť.

PREKLADY ODMIETNUTIA ZODPOVEDNOSTI: Všetky články na tejto stránke sú publikované v angličtine. Preložené verzie sa vykonávajú prostredníctvom automatizovaného procesu známeho ako neurónové preklady. Ak máte pochybnosti, vždy si pozrite pôvodný článok. Ďakujem za pochopenie.

EURONEWS – Pohľad na Zinedina Zidana, ktorého jeho hráči Realu Madrid opäť vyhodili do vzduchu, mohol znamenať len jednu vec – ďalšiu oslavu titulu.

S Francúzom späť vo vedení sa Madrid vracia k zbieraniu veľkých trofejí.

Madrid si vybojoval svoj 34. titul v španielskej lige – a prvý od roku 2017 – po tom, čo predĺžil svoju perfektnú jazdu po prerušení pandémie štvrtkovým víťazstvom 2:1 nad Villarrealom, čím otvoril sedembodový rozdiel na druhú Barcelonu s jedným kolom do konca. Barcelona prehrala s 10-členným Osasunom na štadióne Camp Nou.

Karim Benzema dal dvakrát gól madrid svoje 10. ligové víťazstvo v rade. Boli jediným tímom s perfektnou bilanciou po prestávke vynútenej koronavírusom, keď pred prerušením ligy zaostávali za Barcelonou o dva body.

"Toto je jeden z najlepších dní v mojom profesionálnom živote," povedal Zidane, ktorý ako hráč vyhral aj Ligu majstrov a Svetový pohár. „Je to ďalší ligový titul, po väzení a všetkom ostatnom, čo sa stalo. Prial by som si, aby sme to mohli osláviť s fanúšikmi, ale som si istý, že sú doma veľmi šťastní, keď ich tím opäť vyhrá ligu."

Zidane skončil ako tréner Madridu v roku 2018 po tom, čo priviedol tím k trom priamym titulom v Lige majstrov, potom sa vrátil o necelý rok neskôr, keď sa tím zmietal. Vo svojej prvej plnej sezóne, keď bol opäť vo vedení, Madrid vyhral ligový titul mimo Barcelony prvýkrát po troch rokoch.

Bol to zároveň prvý ligový titul Madridu, odkedy Cristiano Ronaldo pred dvoma sezónami odišiel do Juventusu.

Oslavy titulu boli utlmené, keďže triumf prišiel s Madridom, ktorý hral vo svojom tréningovom centre, pretože na štadióne Santiaga Bernabéua stále prebiehajú rekonštrukčné práce.

Fanúšikovia nemajú od pandémie povolený vstup do zápasov a Madrid varoval svojich fanúšikov, aby sa nezhromažďovali na tradičných oslavách tímu v španielskom hlavnom meste. Väčšina skorých osláv prišla od fanúšikov, ktorí trúbili na klaksónoch na uliciach mesta.

Kapitán Sergio Ramos zdvihol trofej na prázdnom štadióne Alfreda Di Stéfana, keď za ním a jeho spoluhráčmi vyleteli do vzduchu konfety. Hráči neskôr Zidana niekoľkokrát vyhodili do vzduchu, potom sa všetci fotili pred jednou z brán.

"Bola to zvláštna sezóna po tom všetkom, čo sa stalo," povedal Ramos, ktorý vyhral svoj piaty španielsky ligový titul. "Po zadržaní sme vedeli, že musíme vyhrať každý zápas, aby sme získali titul." Nebol priestor na chyby."

Barcelona vyhrala posledné dva ligové tituly, ale po prestávke zakoktala, trikrát remizovala a po obnovení ligy raz prehrala.

Benzema – jeden z kľúčových hráčov Madridu v tejto sezóne – otvoril skóre strelou zvnútra v 29. minúte a zvýšil vedenie premenením pokutového kopu v 77. minúte, dosiahol 21 ligových gólov a posunul sa na dva góly od lídra strelca Lionela Messiho. , ktorý vsietil Barcelonu proti Osasune.

Gól Benzemu z pokutového kopu padol po odvolaní úvodného pokusu Ramosa, ktorý len odvalil loptu bokom na Benzemu, aby skóroval. Francúzsky útočník vstúpil do priestoru príliš skoro a penalta sa musela opakovať.

Prvý gól Benzemu zariadil po úniku, ktorý sa začal v strede poľa, Luka Modrič.

Piate miesto Villarreal stiahol jeden späť hlavičkou Vicente Iborra v 83. Vyrovnanie im uprel skvelým zákrokom madridského brankára Thibauta Courtoisa v nadstavenom čase.

Madridčan Marco Asensio mal o chvíľu neskôr nepriznaný gól.

Barcelona zaváha

Barcelona potrebovala vyhrať svoj zápas a dúfať, že Madrid pošmykne. Namiesto toho prehralo doma 2:1 so strednou Osasunou.

Messi strelil svoj vedúci ligový 23. gól z priameho kopu v druhom polčase a zrušil tak úvodný gól Josého Arnaíza.

Osasuna prišla na priamu červenú kartu o náhradníka Enrica Gallega za to, že v 77. minúte vykrvácal ústa obrancovi Barcelony Clementovi Lengletovi lakťom do tváre.

Roberto Torres z Osasuny však skóroval v nadstavenom čase, keď sa Barcelona tlačila dopredu a hľadala neskorší gól.

Bola to prvá domáca prehra Barcelony v lige od výsledku 4:3 proti Realu Betis v novembri 2018.

Messi povedal, že to nie je spôsob, akým Barcelona chcela ukončiť sezónu.

"Madrid splnil svoju úlohu tým, že vyhral všetky svoje zápasy, čo je pôsobivé, ale tiež sme mu pomohli vyhrať túto ligu," povedal Messi. "Musíme byť kritickí k tomu, ako sme hrali, počnúc hráčmi a zvyškom klubu."

Iné výsledky

Mallorca sa stala druhým zostupujúcim tímom po domácej prehre 2:1 s Granadou. Espanyol už bol degradovaný. Leganés si udržiava svoje šance na prežitie vďaka výhre 2:0 na ihrisku Athletica Bilbao. Celta Vigo zostala tesne mimo pásma zostupu po domácej prehre 3:2 proti Levante.

Tretie miesto Atlético Madrid vyhralo 2:0 na siedmom Getafe, zatiaľ čo štvrtá Sevilla remizovala 0:0 so šiestym Realom Sociedad. Valencia sa posunula na ôsme miesto, aby si udržala pri živote svoje nádeje uchmatnúť si miesto v Európskej lige po výhre 1:0 nad posledným Espanyolom.

Počas 10 zápasov bolo rozdaných celkovo deväť červených kariet.