12.9 C
Brüsszel
Május szombat 4, 2024
Nemzetközi Litvánia elkábítja a kosárlabdavilágot: Három generáció, három győzelem az USA felett

Történelmi leszámolás a Mall of Asia Arénában

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. Publikáció in The European Times nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

NYILATKOZAT FORDÍTÁSA: Ezen az oldalon minden cikk angol nyelven jelent meg. A lefordított verziók egy neurális fordításként ismert automatizált folyamaton keresztül készülnek. Ha kétségei vannak, mindig olvassa el az eredeti cikket. Köszönöm a megértésed.

Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil - at The European Times Hírek - Leginkább a hátsó sorokban. Beszámoló a vállalati, társadalmi és kormányzati etikai kérdésekről Európában és nemzetközi szinten, az alapvető jogokra helyezve a hangsúlyt. Hangot adni azoknak is, akikre az általános média nem hallgat.

Manila, Fülöp-szigetek. A 11,349 110 szurkolóból álló tömeg egy hihetetlen pillanatnak volt szemtanúja a Mall of Asia Arénában, amikor Litvánia 104-XNUMX-es végeredménnyel lenyűgöző győzelmet aratott az Egyesült Államok felett. Ez az intenzív és izgalmas játék megmutatta a nemzetközi kosárlabdában jelenlévő szenvedélyt és tehetséget, amiért teljesen megérte, hogy az eu híreibe kerüljön.

Lenyűgöző kezdés és izgalmas következtetés

Már a kezdetektől fogva, Litvánia 52-31-es vezetést vezettek az első félidő vége felé. Ami azonban ezt a játékot igazán figyelemre méltóvá tette, az nem csak Litvánia korai előnye, hanem az az izgalmas végkifejlet is, amely mindenkit zsibongóvá tett.

Félidőben Edző Steve Kerr csapata pedig olyan szikrát gyújtott meg, amely Litvániát mindössze két pontra korlátozta a harmadik negyed első öt percében. Az USA csapatának félidőben elrettentő 17 pontos hátránya gyorsan négy pontra csökkent Mikal Bridges megingathatatlan lendületének köszönhetően. A hátralévő 10 perccel 71-65 volt az állás, új energiát juttatva az USA csapatába.

Mindazonáltal Kazahsztán vezetőedzője, Kazys Maksvytis remekül kiegyensúlyozott csapatot tartott fenn.

A második csapat megszerezte a vezetést, beállítva a negyedik negyedet. Olyan játékosokkal, mint Jonas Valanciunas és Donatas Motiejunas, valamint a váratlanul kiemelkedő Vaidas Kariniauskas tartalékpontőrként Litvánia folyamatosan találta a módját, hogy gólt szerezzen a kosár közelében, megakadályozva a USA csapatot, hogy felzárkózzon az élen.

A játék perceiben Litvánia kiegyensúlyozott maradt, és kulcsfontosságú szabaddobásokat hajtott végre, hogy precízen és higgadtan megszerezze nehezen megszerzett győzelmét.

Litvánia USA kosárlabdameccs kiemeli
Litvánia elkábítja a kosárlabdavilágot: Három generáció, három győzelem az USA 2 felett

A megállíthatatlan Jonas Valanciunas

Jonas Valanciunas erő volt az egész játékban. Statisztikái önmagukban nem tükrözik teljes mértékben a pályára gyakorolt ​​hatását. Valanciunas nem csak vokálisan vezetett, hanem hatalmas fizikai jelenlétet is mutatott Litvániának. Jaren Jackson Jr., Bobby Portis Jr. és Paolo Banchero egyaránt tanúsítják, milyen kihívásokkal kell szembenéznie védekezésben és támadásban egyaránt. Míg Valanciunas 12 ponttal, 7 lepattanóval és 2 blokkolttal végzett, befolyása meghaladta azt, amit a számok tükröznek.

Statisztika meséli el a történetet

Litvánia lenyűgöző teljesítményét a hárompontos lövési pontossága emelte ki, amikor az első kilenc kísérletet az íven túlról lőtték. Ez a figyelemre méltó teljesítmény lehetővé tette számukra, hogy az első félidőben 21 pontos előnyt szerezzenek. Annak ellenére, hogy a hárompontos távolságból csökkent a pontosságuk, a lepattanószerzési képességük kiemelkedett. 18 lepattanót sikerült szerezniük, amivel jelentős, 17-2-es előnyt szereztek a második esélyes pontoknál.

A litván hagyaték folytatása

Litvánia győzelme ezen a mérkőzésen volt az az idő, amikor legyőzték az USA-t, bemutatva a kosárlabda tehetségek különböző generációit. Ez a győzelem üzenetet küld a kosárlabda világnak; Litvánia komoly esélyes az aranyéremre.

Hat litván játékos szerzett gólt számszerűsítve, ami egy jól lekerekített támadást mutatott be, amely döntő szerepet játszott az USA legyőzésében. Anthony Edwards imponáló 35 ponttal vezette a csapatot, de egyik csapattársa sem szerzett 14 pontnál többet. Ez a játékot szokatlan és kihívásokkal teli élménnyé tette az Egyesült Államok számára a világbajnokságon.

Amit Ők Mondtak

• Kazys Maksvytis, litván vezetőedző: „Meg kell mentenünk az érzelmeinket és az erőfeszítéseinket a következő meccsre. Alig két nap múlva kezdjük a rájátszást. Gratulálok a játékosaimnak, de rövid memóriára van szükségünk, hogy felkészülhessünk a második meccsre.”
  • Vaidas Kariniauskas, Litvánia: „Nehéz beszélni. Kemény meccs volt az elejétől fogva. Hazánk, a játékosok, az edzők számára nagy győzelem a világ legjobbjai ellen játszani. Örülök a hazámnak, a családomnak, a családunknak, és most nem kell abbahagynunk. Nem kell sokat ünnepelnünk; ügyes-bajos meccsünk van Szerbia ellen 48 órán belül.”
  • Steve Kerr, az Egyesült Államok vezetőedzője: „Remek kosárlabda meccs. Litvánia nyilvánvalóan csak tüzetesen jött ki a kapun, megtette az első kilenc hármasát, és elvitt nekünk. Imádom, ahogy a srácaink visszavágtak, sokkal jobban játszottak a második félidőben, őrülten versenyeztek, nagyon jól futottak, de ez nem volt elég. Ez egy nagyszerű játék, amit megtapasztalhatunk. Ez a FIBA. Vannak nagyszerű csapatok, amelyekben van folytonosság, értik, mit csinálnak, és végrehajtják. Litvánia zseniális volt ma este; megérdemelték a győzelmet.”
  • Anthony Edwards, USA: „Szerencsére újra játszhatunk; csak erre gondolok.”

A nemzetközi kosárlabda nagyszínházában Litvánia figyelemre méltó győzelme az Egyesült Államok felett kétségtelenül be fog vonulni a történelembe, mint készségük, rugalmasságuk és a kiválóság iránti megingathatatlan elkötelezettségük bizonyítéka. A világ izgatottan várja a Szerbiával való közelgő összecsapást, amely nem más, mint felvillanyozó.