18.8 C
Bruksela
Saturday, May 11, 2024
na świecieLitwa oszałamia świat koszykówki: trzy pokolenia, trzy zwycięstwa nad USA

Litwa oszałamia świat koszykówki: trzy pokolenia, trzy zwycięstwa nad USA

Historyczne starcie w Mall of Asia Arena

ZRZECZENIE SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI: Informacje i opinie reprodukowane w artykułach są opiniami tych, którzy je podają i jest to ich własna odpowiedzialność. Publikacja w The European Times nie oznacza automatycznie poparcia dla poglądu, ale prawo do jego wyrażania.

TŁUMACZENIA ZASTRZEŻEŃ: Wszystkie artykuły na tej stronie są publikowane w języku angielskim. Przetłumaczone wersje są wykonywane za pomocą zautomatyzowanego procesu zwanego tłumaczeniami neuronowymi. W razie wątpliwości zawsze odsyłaj do oryginalnego artykułu. Dziękuję za zrozumienie.

Juana Sancheza Gila
Juan Sanchez Gil – godz The European Times Wiadomości - Głównie w tylnych liniach. Raportowanie na temat etyki korporacyjnej, społecznej i rządowej w Europie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem praw podstawowych. Również dając głos tym, których media nie słuchają.

Manila, Filipiny. Tłum liczący 11,349 110 fanów był świadkiem niesamowitego momentu w Mall of Asia Arena, gdy Litwa odniosła oszałamiające zwycięstwo nad Stanami Zjednoczonymi, uzyskując końcowy wynik 104-XNUMX. Ten intensywny i ekscytujący mecz pokazał pasję i talent obecnej w międzynarodowej koszykówce, dlatego warto było go umieścić w wiadomościach w UE.

Imponujący początek i ekscytujące zakończenie

Od samego początku Litwa Pokazali swoją dominację, wypracowując pod koniec pierwszej połowy prowadzenie 52-31. Jednak tym, co uczyniło ten mecz naprawdę niezwykłym, była nie tylko przewaga Litwy na początku, ale także ekscytujące zakończenie, które wprawiło wszystkich w osłupienie.

W przerwie Trener Steve Kerr i jego zespół wykorzystali swoją magię, rozpalając iskrę, która w ciągu pierwszych pięciu minut trzeciej kwarty ograniczyła Litwę do zaledwie dwóch punktów. Onieśmielający 17-punktowy deficyt, z jakim borykała się drużyna USA do przerwy, szybko zmniejszył się do czterech punktów, a dzięki niezachwianej przewadze Mikala Bridgesa prowadził. Na 10 minut przed końcem wynik wyniósł 71-65, co dodawało drużynie USA nowej energii.

Niemniej jednak główny trener Kazachstanu Kazys Maksvytis pokazał się z dobrej strony, utrzymując doskonale zbilansowany skład.

Druga drużyna objęła prowadzenie i rozpoczęła czwartą kwartę. Z takimi zawodnikami jak Jonas Valanciunas i Donatas Motiejunas na boisku oraz niespodziewanie wyróżniającym się Vaidasem Kariniauskasem w roli rezerwowego rozgrywającego, Litwa konsekwentnie znajdowała sposoby na zdobywanie punktów blisko kosza, uniemożliwiając USA zespół nie objął prowadzenia.

W minutach meczu Litwa zachowała spokój i wykonała kluczowe rzuty wolne, dzięki precyzji i opanowaniu zapewniła sobie ciężko wypracowane zwycięstwo.

Najciekawsze momenty meczu koszykówki na Litwie i w USA
Litwa zaskakuje świat koszykówki: trzy pokolenia, trzy zwycięstwa nad USA 2

Niepowstrzymany Jonas Valanciunas

Jonasa Valanciunasa był siłą przez cały mecz. Same statystyki nie oddają w pełni jego wpływu na kort. Valanciunas nie tylko prowadził wokalnie, ale także reprezentował Litwę potężną fizycznie. Jaren Jackson Jr., Bobby Portis Jr. i Paolo Banchero mogą potwierdzić, że stojąc przed nim wyzwaniem jest zarówno w defensywie, jak i w ataku. Choć Valanciunas zakończył mecz z 12 punktami, 7 zbiórkami i 2 blokami, jego wpływ wykraczał poza to, co widać w liczbach.

Statystyki opowiadają historię

Imponujący występ Litwy został uwydatniony celnością rzutów za trzy punkty podczas pierwszych dziewięciu prób zza łuku. To niezwykłe osiągnięcie pozwoliło im w pierwszej połowie zbudować 21-punktową przewagę. Mimo że ich celność z dystansu za trzy punkty spadła, ich zdolność do zabezpieczania zbiórek wyróżniała się. Udało im się zebrać 18 zbiórek, co przełożyło się na znaczną przewagę 17-2 w punktach drugiej szansy.

Kontynuacja dziedzictwa litewskiego

Zwycięstwo Litwy w tym pojedynku było momentem, w którym pokonała USA, prezentując talenty koszykarskie różnych pokoleń. To zwycięstwo wysyła wiadomość do świata koszykówki; Litwa jest poważnym pretendentem do złotego medalu.

Sześciu litewskich zawodników strzeliło gola w liczbach, demonstrując wszechstronny atak, który odegrał kluczową rolę w pokonaniu USA. Anthony Edwards prowadził zespół z imponującymi 35 punktami, ale żaden z jego kolegów nie zdobył więcej niż 14 punktów. To sprawiło, że gra była niezwykłym i wymagającym doświadczeniem dla Stanów Zjednoczonych podczas Pucharu Świata.

Co oni powiedzieli

• Kazys Maksvytis, główny trener Litwy: „Musimy zachować emocje i wysiłek na następny mecz. Już za dwa dni rozpoczynamy play-offy. Gratuluję moim zawodnikom, ale musimy mieć krótką pamięć, aby przygotować się na drugi mecz.
  • Vaidas Kariniauskas, Litwa: „Trudno rozmawiać. Od początku był to trudny mecz. To wielkie zwycięstwo dla naszego kraju, dla zawodników i trenerów, móc grać z najlepszymi na świecie. Cieszę się z powodu mojego kraju, mojej rodziny, naszych rodzin i nie musimy teraz przerywać. Nie musimy dużo świętować; za 48 godzin mamy decydującą walkę z Serbią”.
  • Steve Kerr, główny trener USA: „Świetny mecz koszykówki. Litwa najwyraźniej właśnie wyszła z bramek w ogniu, zaliczyła pierwsze dziewięć trójek i zabrała je do nas. Podoba mi się sposób, w jaki nasi chłopcy walczyli, grali znacznie lepiej w drugiej połowie, rywalizowali jak szaleni, dobrze spisali się na boisku, ale to nie wystarczyło. To dla nas wspaniały mecz, którego możemy doświadczyć. To jest FIBA. Istnieją świetne zespoły, które mają ciągłość, które rozumieją, co robią i wykonują. Litwa była dziś znakomita; zasłużyli na zwycięstwo.”
  • Anthony Edwards, USA: „Na szczęście znowu możemy grać; tylko o tym myślę.”

Na wielkim teatrze międzynarodowej koszykówki niezwykłe zwycięstwo Litwy nad Stanami Zjednoczonymi niewątpliwie przejdzie do historii jako świadectwo ich umiejętności, odporności i niezachwianego dążenia do doskonałości. Świat z niecierpliwością oczekuje teraz na nadchodzące starcie z Serbią, które zapowiada się naprawdę elektryzująco.