11 C
Brussel
Saterdag, September 23, 2023
NuusNuwe verslag bespreek godsdiensgelykheid in die werkplek

Nuwe verslag bespreek godsdiensgelykheid in die werkplek

VRYWARING: Inligting en menings wat in die artikels weergegee word, is dié van diegene wat dit vermeld en dit is hul eie verantwoordelikheid. Publikasie in The European Times beteken nie outomaties onderskrywing van die siening nie, maar die reg om dit uit te druk.

VRYWARINGVERTALINGS: Alle artikels op hierdie webwerf word in Engels gepubliseer. Die vertaalde weergawes word gedoen deur 'n outomatiese proses bekend as neurale vertalings. As jy twyfel, verwys altyd na die oorspronklike artikel. Dankie vir die begrip.

WRN Redaksie
WRN Redaksiehttps://www.worldreligionnews.com
WRN World Religion News is hier om oor die wêreld van godsdiens te praat op maniere wat jou sal verras, uitdaag, verlig, vermaak en betrek binne 'n raamwerk wat bedraad is vir 'n gekoppelde wêreld. Ons dek alle wêreldgodsdienste van Agnostisisme tot Wicca en alle godsdienste tussenin. Duik dus in en vertel ons wat jy dink, voel, verafsku, liefhet, haat, min of meer van wil sien, en altyd die hoogste waarheid kies.

Meer van die skrywer

Huise van aanbidding: Aanbidding blom in die Lotus-tempel

Huise van aanbidding: Aanbidding blom in die Lotus-tempel

0
Van die menigte historiese en gewilde huise van aanbidding in Indië, staan ​​een uit onder die mees besoekte heilige plekke op aarde: Die Lotus Tempel van Bahá'í Geloof.
Wat is 'n Fatwa? ’n Godsdiensgeleerde stroop die Woord van sy stereotipes

Wat is 'n Fatwa? ’n Godsdiensgeleerde stroop die Woord van sy stereotipes

0
Toe die ontslape Opperleier van Iran, Ayatollah Ruhollah Khomeini, op 14 Februarie 1989 'n Islamitiese edik teen Salman Rushdie uitgevaardig het, het 'n Arabiese woord, fatwa, die geestelike wat 'n beroep op Moslems gedoen het om die skrywer tereggestel oor die hele wêreld weerklink.
Beskuldig Rusland van antisemitisme en die uitbuiting van die lyding van Jode vir sy eie agenda in die Oekraïne

Rusland word beskuldig van antisemitisme en die uitbuiting van die lyding van Jode vir sy eie agenda...

0
Amerikaanse staatsdepartement beskuldig Rusland van antisemitisme en die uitbuiting van die lyding van Jode vir sy eie agenda in die Oekraïne

Religious Freedom & Business Institute het hul jaarlikse indeks vrygestel wat die verbintenis van korporasies tot godsdienstige insluiting in die werkplek meet. Die jongste indeks dek alle Amerikaanse Fortune 500-maatskappye, terwyl verlede jaar net die 200 grootste korporasies gedek het.

Die verslag is saamgestel uit inligting wat deur die maatskappye gepubliseer is oor hul diversiteit en insluiting-inisiatiewe en geloof-en-geloof werknemerhulpbrongroepe. Benewens die eksterne assessering, is werknemers ondervra en vrae gevra wat wissel van watter kapelaansdienste binne die organisasie aangebied word tot of die maatskappy skenkings aan geloofsgebaseerde organisasies maak wat ooreenstem met dié wat deur hul werknemers gemaak word.

Tyson Foods staan ​​uit met hul kapelaansprogram, met 100 kapelane beskikbaar om hul personeel te ondersteun, beskikbaar te alle tye van die dag of nag elke dag van die jaar en wat Moslem- en baie Christelike tradisies insluit. Die korporatiewe verbintenis lui: “By Tyson Foods vier ons die diversiteit van ons spanlede, klante, belanghebbendes en verbruikers en is trots daarop om ’n kultuur te bou waar almal gewaardeer word vir hul unieke agtergronde, ervaring, gedagtes en talente. Ons verwelkom ook respekvolle godsdienstige uitdrukkings en is trots daarop om 'n geloofsvriendelike werkplek te wees – want ons spanlede se oortuigings maak saak. Tyson se kapelaansprogram stel toegewyde kapelane uit ’n wye verskeidenheid gelowe en gelowe by ons aanlegte en fasiliteite beskikbaar om te luister, ondersteuning te bied en met spanlede oor die daaglikse lewe te praat.”

Equinix, 'n internetverbinding en datasentrummaatskappy, ondersteun 'n program waar hulle skenkings sal maak wat ooreenstem met hul werknemers se skenkings aan geloofsgebaseerde en godsdienstige organisasies tot $1,000 2021 per werknemer jaarliks. In 42,000 het hul werknemers $71 10,000 aan XNUMX verskillende godsdiensorganisasies geskenk. Dell het insgelyks 'n nie-winsgewende skenkingsprogram wat jaarliks ​​met personeelskenkings tot $XNUMX XNUMX ooreenstem.

Die Stigting vir Godsdiensvryheid en Besigheid het hierdie jaarverslag in 2020 begin skep. Die stigting is toegewy daaraan om die sakegemeenskap op te voed oor die voordele van geloof en godsdiensvryheid vir die werkplek en die ekonomie.

Oorspronklik gepubliseer by Wêreldgodsdiensnuus

Wêreldgodsdiensnuus
Wêreldgodsdiensnuus
- Advertensie -
- EKSKLUSIEWE INHOUD -kol_img
- Advertensie -
- Advertensie -
- Advertensie -

Moet lees

Jongste artikels

- Advertensie -