InternationalLitva ohromila basketbalový svět: Tři generace, tři výhry nad USA

Litva ohromila basketbalový svět: Tři generace, tři výhry nad USA

ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI: Informace a názory reprodukované v článcích jsou těmi, kdo je uvedli a je jejich vlastní odpovědnost. Publikace v The European Times neznamená automaticky souhlas s názorem, ale právo jej vyjádřit.

PŘEKLADY ODMÍTNUTÍ ODPOVĚDNOSTI: Všechny články na tomto webu jsou publikovány v angličtině. Přeložené verze se provádějí prostřednictvím automatizovaného procesu známého jako neuronové překlady. V případě pochybností se vždy podívejte na původní článek. Děkuji za pochopení.

Juan Sánchez Gil
Juan Sanchez Gil - at The European Times Zprávy - Většinou v zadních řadách. Podávání zpráv o korporátní, sociální a vládní etice v Evropě a mezinárodně s důrazem na základní práva. Také dát hlas těm, kterým všeobecná média naslouchají.

Manila, Filipíny. Dav 11,349 110 fanoušků byl svědkem neuvěřitelného okamžiku v Mall of Asia Arena, kde Litva dosáhla ohromujícího vítězství nad Spojenými státy s konečným skóre 104-XNUMX. Tato intenzivní a vzrušující hra předvedla vášeň a talent přítomné v mezinárodním basketbalu, který stojí za to dostat se do zpráv eu.

Působivý začátek a vzrušující závěr

hned od začátku, Litva ukázali svou převahu, když si ke konci prvního poločasu vytvořili vedení 52:31. Co však učinilo tuto hru skutečně pozoruhodnou, byla nejen časná výhoda Litvy, ale také napínavý závěr, který všechny rozbrečel.

Během poločasu Trenér Steve Kerr a jeho tým zapálili jiskru, která omezila Litvu na pouhé dva body v prvních pěti minutách třetí čtvrtiny. Ohromující 17bodové manko, kterému tým USA čelil v poločase, se rychle zmenšil na čtyři body díky neochvějnému vedení Mikala Bridgese. Do konce zbývalo 10 minut a skóre bylo 71:65, což týmu USA dodalo novou energii.

Nicméně hlavní trenér Kazachstánu Kazys Maksvytis prokázal brilantnost, když udržoval dokonale vyvážený tým.

Druhý tým se ujal vedení a nastavil čtvrtou čtvrtinu. S hráči jako Jonas Valanciunas a Donatas Motiejunas v barvách spolu s nečekaně výjimečným Vaidasem Kariniauskasem jako záložním rozehrávačem Litva neustále nacházela způsoby, jak skórovat blízko koše, a zabránit tak Spojené státy americké tým, aby se přiblížil svému vedení.

V minutách hry zůstala Litva vyrovnaná a prováděla klíčové trestné hody, aby si přesně a vyrovnaně zajistila své těžce vydřené vítězství.

Hlavní body basketbalového utkání Litvy USA
Litva ohromila basketbalový svět: Tři generace, tři výhry nad USA 2

Nezastavitelný Jonas Valanciunas

Jonáš Valanciunas byla síla po celou dobu této hry. Samotné jeho statistiky plně nevystihují jeho dopad na kurt. Valanciunas nejen vedl vokálně, ale také představoval pro Litvu impozantní fyzickou přítomnost. Jaren Jackson Jr., Bobby Portis Jr. a Paolo Banchero mohou potvrdit výzvu postavit se mu v defenzivě i ofenzivě. Zatímco Valanciunas skončil s 12 body, 7 doskoky a 2 bloky, jeho vliv přesahoval to, co se odráží v číslech.

Statistiky vyprávějí příběh

Působivý výkon Litvy byl zvýrazněn přesností tříbodové střelby, když prvních devět pokusů provedla zpoza oblouku. Tento pozoruhodný úspěch jim umožnil vybudovat si během prvního poločasu 21bodový náskok. I když se jejich přesnost ze tříbodového rozpětí snížila, vynikla jejich schopnost zajistit si doskoky. Podařilo se jim získat 18 doskoků, což vedlo k výrazné převaze 17-2 na body z druhé šance.

Pokračování litevského dědictví

Výhra Litvy v tomto zápase znamenala dobu, kdy porazila USA a představila různé generace basketbalových talentů. Toto vítězství posílá poselství do světa basketbalu; Litva je impozantním kandidátem na zlatou medaili.

Šest litevských hráčů skórovalo v číslech, což předvedlo všestranný útok, který hrál klíčovou roli při porážce USA. Anthony Edwards vedl tým s působivými 35 body, ale žádný z jeho spoluhráčů nezískal více než 14 bodů. To udělalo ze hry neobvyklý a náročný zážitek pro Spojené státy na mistrovství světa.

Co řekli

• Kazys Maksvytis, hlavní trenér Litvy: „Musíme si šetřit emoce a úsilí do dalšího zápasu. Už za dva dny začínáme play off. Gratuluji mým hráčům, ale na přípravu na druhý zápas potřebujeme krátkou paměť.“
  • Vaidas Kariniauskas, Litva: „Je těžké mluvit. Od začátku to byl těžký zápas. Je to velká výhra pro naši zemi, pro hráče, trenéry, hrát proti těm nejlepším na světě. Jsem šťastný za svou zemi, za svou rodinu, za naše rodiny a teď nemusíme přestat. Nemusíme moc slavit; za 48 hodin máme boj proti Srbsku."
  • Steve Kerr, hlavní trenér USA: „Skvělý basketbalový zápas. Litva evidentně právě vyjela z bran, udělala svých prvních devět trojek a vzala to k nám. Líbí se mi, jak se naši kluci bránili, hráli mnohem lépe ve druhém poločase, soutěžili jako blázni, dávali to opravdu dobře, ale nestačilo to. Je to skvělá hra, kterou můžeme zažít. Tohle je FIBA. Existují skvělé týmy, které mají kontinuitu, které rozumí tomu, co dělají, provádějí. Litva byla dnes večer skvělá; zasloužili si vyhrát."
  • Anthony Edwards, USA: „Naštěstí můžeme znovu hrát; to je vše, na co myslím."

Ve velkém divadle mezinárodního basketbalu se pozoruhodné vítězství Litvy nad Spojenými státy nepochybně zapíše do historie jako důkaz jejich dovednosti, odolnosti a neochvějného odhodlání k dokonalosti. Svět nyní netrpělivě očekává jejich nadcházející zúčtování se Srbskem, zápas, který slibuje, že nebude nic menšího než elektrizující.