8.5 C
Brüsszel
Vasárnap, szeptember 24, 2023
A szerkesztő választásaNémetországot az EJEB elé vitték, mert megtagadta egy keresztény iskola akkreditációját

Németországot az EJEB elé vitték, mert megtagadta egy keresztény iskola akkreditációját

Az oktatás szabadságának megsértése: Németország megtagadja a keresztény magániskola akkreditációját – az ügyet benyújtották Európa legfelsőbb emberi jogi bíróságához

NYILATKOZAT: A cikkekben közölt információk és vélemények az azokat közölők sajátjai, és ez a saját felelősségük. Publikáció in The European Times nem jelenti automatikusan a nézet jóváhagyását, hanem a kifejezés jogát.

NYILATKOZAT FORDÍTÁSA: Ezen az oldalon minden cikk angol nyelven jelent meg. A lefordított verziók egy neurális fordításként ismert automatizált folyamaton keresztül készülnek. Ha kétségei vannak, mindig olvassa el az eredeti cikket. Köszönöm a megértésed.

Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil
Juan Sanchez Gil - at The European Times Hírek - Leginkább a hátsó sorokban. Beszámoló a vállalati, társadalmi és kormányzati etikai kérdésekről Európában és nemzetközi szinten, az alapvető jogokra helyezve a hangsúlyt. Hangot adni azoknak is, akikre az általános média nem hallgat.

Még több a szerzőtől

Az oktatás szabadságának megsértése: Németország megtagadja a keresztény magániskola akkreditációját – az ügyet benyújtották Európa legfelsőbb emberi jogi bíróságához

Strasbourg – A németországi Laichingenben székelő keresztény hibrid iskola a német állam elnyomó oktatási rendszere ellen küzd. A 2014-es első kérelem után a német hatóságok azt mondták, hogy a Decentralizált Tanulásért Egyesület nem tud alap- és középfokú oktatást adni, pedig megfelelt az összes állami követelménynek és tantervnek. Az Egyesület iskolája egy új, egyre népszerűbb oktatási formára épül, amely ötvözi az iskolai és az otthoni tanulást.

Május 2-án az ADF International jogászai az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) elé vitték az ügyet.

  • A német hibrid iskola – innovatív osztályon belüli és otthoni tanulási modell – az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul, miután elutasították az akkreditációt 
  • Németországban van az egyik legszigorúbb oktatási rendszer világszerte; az alsóbb bíróság a diákok szocializációjának hiányára hivatkozik  

Dr. Felix Bollmann, az ADF International európai érdekképviseletének igazgatója és az ügyet az EJEB-hez benyújtó ügyvéd a következőket nyilatkozta:

„Az oktatáshoz való jog magában foglalja az olyan innovatív megközelítések elfogadásának jogát, mint a hibrid iskola. Ennek az oktatási modellnek a korlátozásával az állam megsérti a német állampolgárok azon jogát, hogy meggyőződésüknek megfelelő oktatásban részesüljenek. Ami a fizikai jelenlét követelményét illeti, Németországban a világ egyik legszigorúbb oktatási rendszere van. Az a tény, hogy a keresztény értékeken alapuló innovatív iskolát megtagadták az elismeréstől, komoly fejlemény, amely érdemes a Bíróság vizsgálatára. Az eset rávilágít az oktatási szabadság kirívó problémáira az országban”

Az Egyesület 2014-ben nyújtotta be első akkreditációs kérelmét, de az állami oktatási hatóságok három évig figyelmen kívül hagyták. A mulasztás miatt 2017-ben pert indítottak, az első bírósági tárgyalásra csak 2019-ben, a fellebbezésre 2021-ben, a harmadfokúra 2022 májusában került sor. A Legfelsőbb Bíróság 2022 decemberében elutasította a jogerős belföldi fellebbezést. 

Hibrid oktatás, sikeres és népszerű, de korlátozott 

A Decentralizált Tanulásért Egyesület az elmúlt kilenc évben hatékonyan működtetett egy független hibrid iskolát, amely az osztályon belüli oktatást digitális online órákkal és önálló otthoni tanulással ötvözi. Az intézmény államilag jóváhagyott oktatókat alkalmaz, és betartja az előre meghatározott tantervet. A diákok ugyanazokkal a vizsgákkal érettségiznek, mint az állami iskolákban, és az országos átlag feletti osztályzatot érik el. 

Jonathan Erz, a Decentralizált Tanulásért Egyesület vezetője kijelentette:

„A gyerekeknek joguk van az első osztályú oktatáshoz. Iskolánkban olyan oktatást tudunk biztosítani a családoknak, amely megfelel az egyéni tanulási szükségleteiknek, és lehetővé teszi a tanulók fellendülését. Nagyon reméljük, hogy a Bíróság helyrehozza ezt az igazságtalanságot, és az oktatási szabadság mellett dönt, elismerve, hogy iskolánk innovatív és magas színvonalú oktatást nyújt a modern technológia, a tanulók egyéni felelősségvállalása és a heti jelenléti órák révén.” 

Az Egyesület nem tudott új intézményeket alapítani. Az iskola hibrid jellege miatt a közigazgatási bíróságok elismerték a kielégítő oktatási szintet, de kritizálták a modellt azzal az indokkal, hogy a tanulók kevés időt töltenek együtt a szünetekben és a foglalkozások között. A hazai bíróságok szerint ez egy kulcsfontosságú oktatási összetevő, amely hiányzik a hibrid intézményekből.  

Németország oktatási korlátozásai sértik a nemzetközi jogot és a nemzeti jogot 

Németország az otthoni oktatás tilalmával és a szigorú oktatási korlátozásokkal megsérti a saját alkotmányában és a nemzetközi jogban rögzített oktatási szabadsághoz való jogot. A nemzetközi jog kifejezetten elismeri az olyan testületek, mint a Szövetség, jogát, hogy beavatkozás nélkül oktatási intézményeket hozzanak létre és irányítsanak, azzal a feltétellel, hogy az ilyen intézményekben folyó oktatásnak meg kell felelnie az állam által meghatározott minimumkövetelményeknek. . (A Gazdasági, Szociális és Kulturális Jogok Nemzetközi Egyezségokmánya, 13.4. cikk) 

A Gazdasági, Szociális és Kulturális Jogok Nemzetközi Egyezségokmányának 13.3. cikke kimondja, hogy a kormányok kötelesek tiszteletben tartani:

„a szülők szabadsága […], hogy a hatóságok által létrehozott iskoláktól eltérő iskolákat válasszanak gyermekeik számára, amelyek megfelelnek az állam által megállapított vagy jóváhagyott minimális oktatási követelményeknek, és biztosítsák gyermekeik vallási és erkölcsi nevelését saját meggyőződésüknek megfelelően”. 

A törvénnyel kapcsolatban Dr. Böllmann kijelentette:

„A nemzetközi jog egyértelműen rögzíti, hogy a szülők az első hatóság gyermekeik oktatásában. Amit a német állam az oktatás aláásására tesz, az nemcsak az oktatás szabadságát, hanem a szülői jogokat is nyíltan megsérti. Ezenkívül a Covid-19-zárlatok idején végzett távoktatás azt mutatja, hogy a független és digitálisan támogatott tanulás teljes tilalma elavult. 

A német alaptörvény (Alkotmány 7. §) biztosítja a magániskolák alapításának jogát, azonban a hazai bíróságok értelmezése ezt a jogot hatástalanná teszi. Az ADF International jogászai azzal érvelnek, hogy ez sérti az Emberi Jogok Európai Egyezményét. „Az Emberi Jogok Európai Bírósága újra és újra világossá tette, hogy az egyezményes jogoknak gyakorlatiasnak és hatékonynak kell lenniük” – áll a sajtóközleményben. ADF International.  

- Reklám -
- EXKLUZÍV TARTALOM -spot_img
- Reklám -
- Reklám -
- Reklám -

Muszáj elolvasni

Legfrissebb cikkek

- Reklám -